Пенсію в Україні для чоловіків і жінок хочуть зрівняти: озвучено спосіб

Пенсію в Україні для чоловіків і жінок хочуть зрівняти: озвучено спосіб
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Міністерство соціальної політики хоче зрівняти пенсії для чоловіків і жінок в Україні. Як відомо, чоловіки отримують високі зарплати і, відповідно, пенсії у них потім теж вище. Міністр соціальної політики Марина Лазебна вважає, що усунути пенсійну нерівність допоможе накопичувальна пенсійна система.

Про це пише Todya.

Loading...

У відомстві констатують, що сьогодні чоловіки-пенсіонери в Україні отримують в середньому в 1,5 рази вище виплати, ніж жінки. Перебуваючи в декреті і відпустці по догляду за дитиною, трудовий стаж жінки автоматично зменшується, тоді як у чоловіків він може бути безперервним. Якщо у жінки двоє і більше дітей, то її стажу до 60 років не буде вистачати навіть на мінімальну пенсію. У нашій країні жінки в соціальному плані виявляються абсолютно незахищеними.

Щоб вирішити цю проблему, в Мінсоцполітики пропонують надати право жінкам брати участь в програмі накопичувальних пенсій.

З квітня 2021 пенсійний вік українок підвищиться з 59,5 до 60 років. Таким чином, щоб вийти на пенсію, українським жінкам доведеться працювати на півроку більше.

Вимоги щодо стажу для українських громадян щорічно будуть підвищуватися як для чоловіків, так і для жінок. І в 2021 році це буде 28 офіційно відпрацьованих років, а в 2022 році – 29 років. Таким чином мінімальний стаж збільшиться до 35 офіційно відпрацьованих років.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, який стаж необхідний для отримання пенсійних виплат в 60 років в 2021-2027 роках.

Як повідомлялося раніше, дефіцит Пенсійного фонду за період січень-жовтень склав 17,3 млрд гривень. Саме на таку суму витрати перевищили доходи ПФУ.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв до 2030 року встановити середню зарплату в Україні майже на рівні $ 900 (25,5 тис. гривень), а пенсію на рівні в $ 300 (8,5 тис. грн).

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...