В Україні заборонили планові госпіталізації: які операції ще можна зробити

В Україні заборонили планові госпіталізації: які операції ще можна зробити
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Ситуація з COVID-19 в Україні погіршується, Міністерство охорони здоров’я починає звільняти додаткові місця в лікарнях. У зв’язку з цим, з 9 листопада планові госпіталізації заборонені.

Loading...

Як пояснив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, лікарні прийматимуть тільки ургентних (екстрених) хворих.

У лікарні госпіталізуватимуть хворих, стан яких визначено критеріям Постанови Кабінету Міністрів №641 «Про встановлення карантину та впровадження посилених протиепідемічних заходів на території з широким розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2».

Пункт 14.5 постанови передбачає, що на території регіону, де встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки (на жаль, уже на всій території України діє «помаранчевий» рівень небезпеки), додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого» і «жовтого» рівнів додається заборона на проведення закладами охорони здоров’я планових заходів щодо госпіталізації.

Виняток!

Які планові операції можна проводити в “помаранчевій” зоні:

  • надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
  • надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
  • надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів із госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

За минулу добу в Україні зафіксовано 10 179 нових випадки коронавирусной хвороби (COVID-19). Захворіли в тому числі 410 дітей та 445 медпрацівників.

Як повідомлялося раніше, в Україні через стрімке зростання добової захворюваності COVID-19 можуть ввести карантин вихідного дня .

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...