Вакцина від COVID-19 від компанії BioNTech: як турки “рятують” світ і мігрантів

Вакцина від COVID-19 від компанії BioNTech: як турки “рятують” світ і мігрантів
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Вакцина проти COVID-19 , яку розробила німецька компанія BioNTech спільно з американською фірмою Pfizer, довела свою ефективність у запобіганні інфекції на 90%. На тлі цих новин Європейський союз заявив, що збирається підписати контракт на мільйони доз цієї вакцини, а ціна акцій BioNTech злетіла до $ 21,9 млрд.

Про те, хто стоїть за цією компанією, йдеться в матеріалі The Guardian.

Компанія BioNTech, яка вже отримала надзвичайно оптимістичні результати випробування вакцини, дебютувала на фондовому ринку США тільки рік тому, але вже зараз її акції випередили за вартістю акції Lufthansa.

Відомо, що компанія була заснована в Німеччині в 2008 році подружжям (Угур Шахін – лікар-імунолог, що спеціалізується на дослідженнях раку і Озлем Тюречі – імунолог), батьки яких були турецькими “гасторбайтерами”, а також австрійським онкологом Крістофом Хубером.

Шахін і Тюречі (Özlem Türeci і Ugur Sahin) познайомилася в університеті, перебувають у шлюбі з 2002 року.

Тюречі в інтерв’ю Süddeutsche Zeitung говорила, що день весілля вони почали в лабораторних халатах і відновили свої дослідження після недовгої перерви в РАГСі.

Коли на початку року вперше з’явилися новини щодо коронавірусу SARS-Cov-2, BioNTech, в якій працює 1300 осіб, перерозподілила свої ресурси. Компанія спочатку мала намір розробити нові види імунотерапії проти раку, модифікуючи Т-клітини пацієнтів для націлювання на специфічні для раку антигени.

Шахін в коментарі Manager Magazin говорив, що коли він прочитав новини про Ухань, відразу сказав дружині, що в квітні Німеччині доведеться закривати школи.

У березні в BioNTech вже було 20 кандидатів на вакцину, яких вони тестували. У жовтні в інтерв’ю Шахін зізнався, що можливо вони б змогли зробити вакцину самостійно, але не впоралися б із проблемою її поширення.

Pfizer внесла аванс BioNTech в розмірі $ 185 млн (буде виділено ще $ 563 млн).

Проміжні результати випробувань, що демонструють ефективність препарату на 90% – тріумф для Pfizer і BioNTech. Берлінська газета Tagesspiegel написала, що їх успіх «бальзам на душі» німців турецького походження після десятиліть стереотипного про них уявлення.

Наприклад, в 2020 році відзначає своє десятиріччя скандальна книга «Germany Does Away With Itself», в якій колишній урядовець стверджував, що турецькі мігранти знижують стандарти освіти в країні.

Незважаючи на ці заяви, зараз вакцина саме цих вчених обнадіює людство. Напередодні в звіті фахівців з третьої фазі досліджень говорилося, що експерти не виявили серйозних побоювань з приводу безпеки, пов’язаних з вакциною.

Як повідомлялося раніше, Бразилія веде переговори про отримання доз вакцини BNT162b2 від BioNTech і Pfizer.

Вчені в Україні створили білок, який може стати основою для вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19. Це вдалося фахівцям Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного Національної академії наук.

Джерело: Народна Правда