Вакцину від COVID-19 компанії Pfizer не продаватимуть: важливі подробиці

Вакцину від COVID-19 компанії Pfizer не продаватимуть: важливі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Вакцина проти COVID-19, яку розробила німецька компанія BioNTech спільно з американською фірмою Pfizer, довела свою ефективність у запобіганні інфекції на 90% . Однак поставляти в продаж препарат найближчим часом не будуть. Доступність вакцини буде обмежена через спеціальні умови зберігання – вимоги до температурного режиму -70 за Цельсієм.

Про це пише Reuters.

Видання відзначає, що компанії Pfizer і BioNTech повинні ще отримати дозвіл регулюючих органів. Першими вакцину отримають співробітники сфери охорони здоров’я та групи ризику.

Надалі, відзначає видання, надзвичайно складні вимоги до сверххолодного  зберігання вакцини можуть стати перешкодою навіть для найсучасніших лікарень в США, не кажучи вже про її доступність у бідних країнах з обмеженими ресурсами. Відзначимо, вакцина, яка використовує синтетичну мРНК для активації імунної системи, повинна зберігатися при температурі -70 за Цельсієм.

“Холодовий ланцюг буде одним з найскладніших аспектів проведення вакцинації. Це буде проблемою в будь-яких умовах, тому що в лікарнях навіть у великих містах немає сховищ для вакцини при таких  наднизьких температурах”, – відзначає старший науковий співробітник Центру безпеки здоров’я Джона Хопкінса Амеша Адалят.

У компанії заявили, що доставка може здійснюватися з використанням сухого льоду.

Одночасно в BioNTech і Pfizer обіцяють, що ціна на вакцину буде нижчою за ринкову. Крім того, ціни будуть диференціювати між країнами і регіонами.

“Ми намагалися дотримуватися збалансованого підходу, який визнає, що інновації вимагають капіталу і інвестицій. Але ми плануємо встановлювати ціни на нашу вакцину значно нижче типових ринкових ставок з урахуванням ситуації, в якій ми знаходимося, і з метою забезпечити широкий доступ”, – заявив стратегічний керівник BioNTech Райан Річардсон.

Як повідомлялося раніше, в 10 областях України заповненість лікарень пацієнтами з COVID-19 становить понад 70%.

Під пацієнтів з COVID-19 перепрофілюють половину ліжкового фонду України – 83 тисячі ліжок.

Джерело: Народна Правда