Карантин вихідного дня в Україні: повний список заборон

Карантин вихідного дня в Україні: повний список заборон
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини/Соціальна правда

В Україні ввели карантин вихідного дня, який замінить собою адаптивний карантин. Влада вважає, що це дозволить стримати темпи поширення COVID-19 в Україні.

Відповідне рішення було прийнято під час онлайн-засідання Кабінету міністрів в середу, 11 листопада.

“На всій території країни ми пропонуємо перейти на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які діяли в регіонах з “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки”, – заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

На період дії карантину вихідного дня в Україні буде заборонено:

  • проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю понад 20 осіб.
  • Таке обмеження не стосується проведення офіційних, внесених до єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, а також матчів командних ігрових видів спорту професійних спортклубів – без глядачів і за умови дотримання всіх санітарних і протиепідемічних заходів, щоденного контролю стану здоров’я учасників.
  • діяльність кінотеатрів і театрів із заповненою залів в них більш ніж на 50% місць в кожному окремому залі;
  • діяльність музеїв, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів в залі з розрахунку – одна людина на 20 квадратних метрів;
  • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, в тому числі перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутних таксі, в залізничному транспорті міського, приміського, міжміського, внутрішньо обласному і міжобласному сполученні в кількості місць більше, ніж передбачено технічною характеристикою того чи іншого транспортного засобу ;
  • проведення дискотек, робота розважальних закладів, нічних клубів;
  • надання послуг громадського харчування з 22:00 до 07:00, але з можливістю торгівлі на винос;
  • прийом відвідувачів в торгових центрах, установах торгового і побутового обслуговування населення, крім магазинів, 60% площі яких призначене для торгівлі;
  • заборона навчання в групах понад 20 осіб, або в разі якщо самоізоляції більше 50%;
  • спортзали і фітнес-зали, якщо не можна забезпечити одну людину на 20 кв. м.

Як ми вже розповідали раніше, прем’єр Денис Шмигаль обіцяє підтримати українських підприємців, розширивши деякі програми підтримки.

Тим часом, 11 листопада за всій Україні представники ресторанного бізнесу, працівники барів і кафе проводять масштабний протест проти карантину вихідного дня і локдауна.

Джерело: Народна Правда