Немає претензій до Росії, але реального бажання встановити мир на Донбасі у неї немає, – Кравчук

Немає претензій до Росії, але реального бажання встановити мир на Донбасі у неї немає, – Кравчук
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що у нього немає претензій до Росії і до ОРДЛО, незважаючи на те, що напередодні на Донбасі загинули українські бійці.

Про це перший президент України розповів в інтерв’ю “Klymenko Time”. Політик вважає, що говорити про загальну тишу не доводиться:

“Наприклад, з 22 липня 2020 року домоглися тиші. Кількість обстрілів зменшилася в 14 разів. Важка зброя застосовується, але рідко. Іноді працюють протитанкові міномети. За останній час на Донбасі вбили двох солдатів і двох поранили. Говорити про загальну тишу було б перебільшенням “.

“У мене немає претензій ані до Росії, ані до ОРДЛО. Вони відстоюють свою позицію, а ми – свою. Але є одна спільна позиція – припинити кровопролиття і встановити мир. А потім всі інші питання вирішувати поступово в інтересах народів, що живуть на непідконтрольних Україні територіях. Раніше ОРДЛО і Росія заявляли, що поки Верховна Рада не скасує постанову про місцеві вибори, ніякі рішення в ТКГ прийматися не будуть. Вже пройшло 25 жовтня і постанова припинила свою дію. Тепер вони кажуть, поки Україна не погодиться з «дорожньою картою», яку запропонували ОРДЛО і підтримує Росія, всі інші питання вирішуватися не будуть. Цим я хочу підтвердити, що реального бажання встановити мир на Донбасі у Росії і ОРДЛО немає. У той час, як Україна готова до компромісу і обговоренню. Ми не висуваємо нікому попередніх умов”, – сказав дипломат.

Раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив , що Росія проти введення миротворців на Донбасі, за сценарієм Нагірного Карабаху.

Тристороння контактна група взяла за основу український план дій по Донбасу для подальшої роботи і стабілізації обстановки на окупованих територіях.

Джерело: Народна Правда