Суд хоче покарати Зеленського за порушення карантину

Суд хоче покарати Зеленського за порушення карантину
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

Конституційний суд України відкрив провадження у справі про порушення карантину президентом Володимиром Зеленським.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Постановою Третьою колегії суддів Першого сенату Конституційного суду України від 22 жовтня 2020 №231-3 (І) / 2020 відкрито конституційне провадження у цій справі”, – йдеться в тексті виробництва.

Відзначається, що подання було отримано від Верховного суду 25 вересня. КСУ просять надати офіційне тлумачення положень частини першої статті 105 Конституції України ( “Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень”) в аспекті можливого залучення президента України до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень.

З проханням вимагати роз’яснення спочатку звернувся Хмельницький міськрайонний суд, необхідність в цьому обумовлена тим, що на його розгляді перебуває справа про адміністративне правопорушення відносно президента Володимира Зеленського.

Зазначимо, влітку Зеленський порушив карантин – у Хмельницькому, коли там діяв карантин (була заборона роботи залів закладів громадського харчування), він влаштував кава-брейк в місцевому кафе.

В Україні за добу зафіксовано 10 611 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 350 дітей і 493 медпрацівника.

Лікар-інфекціоніст, член оперативного штабу із запобігання поширенню коронавируса в Україні Ольга Голубовська каже, що ситуація з COVID-19 погіршується – в Україні з кожним днем зростає добова захворюваність. Крім того, в гіршу сторону змінився перебіг хвороби.

Джерело: Народна Правда