Чи потрібно приймати антибіотики при COVID-19: лікар дав чітку відповідь

Чи потрібно приймати антибіотики при COVID-19: лікар дав чітку відповідь
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Українські лікарі масово і необґрунтовано призначають пацієнтам з COVID-19 антибіотики , що в подальшому може призвести до катастрофи.

Лікар-анестезіолог, професор Сергій Дубров відповів на питання: “Чи потрібно всім пацієнтам з коронавірусною інфекцією приймати антибіотики для зниження температури?”.

Loading...

Українцям важливо знати і пам’ятати, що:

  • Антибіотики не вбивають віруси (COVID-19 викликаний вірусом SARS-Cov-2) – антибіотики вбивають тільки бактерії
  • Іноді COVID-19 може супроводжуватися бактеріальною інфекцією, але щоб це зрозуміти, потрібно здати аналіз крові і тільки після цього приймати препарати

“Це питання, яке наближає нас до катастрофи, мені здається, в найближчі 4-6 місяців. Абсолютно дурне і невиправдане призначення антибактеріальних препаратів пацієнтам з COVID-19 масове в нашій країні. Нова версія протоколу, яка була прийнята 17 вересня, чітко позначає ситуації , коли, кому і які антибактеріальні препарати показані для пацієнтів з COVID-19. Ми повинні розуміти, що COVID-19 – захворювання, яке викликає вірус SARS-Cov-2, і мені здається, переважна більшість людей повинні розуміти, що антибактеріальні препарати діють виключно на бактерії. Вони вбивають бактерії, а не віруси. Антибіотики не призводять до зниження температури при вірусній інфекції. Антибіотики показані тільки в тому випадку, коли COVID-19 супроводжується бактеріальною інфекцією. У принципі, є чіткі лабораторні показники, які підтверджують наявність бактеріальної інфекції – зростання рівня лейкоцитів в загальному аналізі крові (зсув формули зростання паличкоядерних лейкоцитів більше 10% ) і дуже важливий показник – показник прокальцитоніну, який чітко говорить нам про високу ймовірність приєднання бактеріальної флори. Тоді дійсно антибіотики показані”, – йдеться у відео, опублікованому верифікованим Telegram-каналом Міністерства охорони здоров’я.

Раніше відомий лікар Євген Комаровський також нагадував українцям, що пневмонія – це не діагноз, як такої. Він пояснив, що запальний процес в легенях може бути найчастіше вірусним або бактеріальним, і підкреслював, що антибіотики використовуються тільки для лікування бактеріальної пневмонії, а вірусне захворювання подібними препаратами не лікується.

А екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун була обурена необґрунтованим і масовим призначенням лікарями КТ. Вона нагадала, що КТ може пошкодити ДНК і збільшити ризик захворіти на онкологічні захворювання. Супрун також підкреслювала, що КТ потрібно призначати акуратно – вже при госпіталізації пацієнта і якщо у нього з’явилися проблеми з диханням.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...