Україні озвучили термін подачі заявки на вступ до ЄС

Україні озвучили термін подачі заявки на вступ до ЄС
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Європейський союз може оголосити Україну кандидатом у члени Союзу, коли Литва вдруге буде головувати в Раді ЄС – в 2027 році.

Про це заявив посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Loading...

“Основна мета ініціативи екс-прем’єра Андрюса Кубілюса” Україна-2027 “- допомогти об’єднати зусилля країн-членів та установ ЄС для допомоги Україні у виконанні реформ і разом з тим забезпечити прозоре використання інвестицій, сприяти більш швидкому зростанню її економіки. Під час другого головування Литви в Раді ЄС, яке відбудеться в 2027 році, Європейський Союз вже міг би оголосити Україну кандидатом у ЄС “, – сказав дипломат.

За його словами, Україна має перспективу для мобілізації і проведення успішних демократичних реформ.

“Без сумніву, це амбітний план. Щоб він здійснився, для України важливо закріпити успіхи і в подальшому рішуче виконувати реформи, а для ЄС – всіляко і послідовно підтримувати європейський вибір України”, – додав посол.

Сарапінас зазначив, що в середині 2021 року у Вільнюсі планується організувати четверту конференцію, присвячену реформам в Україні.

“Перед Україною стоїть складне завдання: одночасно вирішувати проблеми з окупацією Криму і частини Східної України і виконувати структурні реформи. Крім того, як і іншим країнам, вам необхідно боротися з пандемією COVID-19. Незважаючи на ці виклики, Україна зробила величезний крок у виконанні важливих реформ “, – вважає дипломат.

Посол також підкреслив, що Литва послідовно підтримує незалежність і територіальну цілісність України.

Нагадай, напередодні Україна опинилася в центрі скандалу – Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Прецедент відразу ж прокоментували в Transparency International. У заяві організації сказано, що це рішення спровокує значне відкат антикорупційної реформи в Україні. Крім того, це створить загрозу безвізу і отримання необхідного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду.

Самі українці не вітають скасування безвізового режиму з Європейським союзом.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...