Вибори на Донбасі в 2021: Кравчук назвав важливу умову

Вибори на Донбасі в 2021: Кравчук назвав важливу умову
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Дата проведення виборів на Донбасі – 31 березня 2021 року – не є однозначною, час можна перенести.

Як заявив в інтерв’ю ТСН глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук, принциповим питанням є контроль України над кордоном, а також встановлення українських інститутів влади, які можуть забезпечити проведення виборів за українськими законами.

Loading...

“Я, наприклад, вважаю, що там можуть бути тільки мажоритарні вибори, тому що там немає українських партій, там нічого немає. Які пропорційні вибори можуть бути? Не можуть. Це я так думаю і не кажу, що моя думка є істиною в останній інстанції “, – зазначив він.

За словами Кравчука, 31 березня можливо провести вибори в тому випадку, якщо Верховна Рада прийме відповідний закон в січні.

“Як тільки прийняли закон, вже можна готуватися до виборів – лютий, березень і частина січня. Часу вистачає. І це не сьогодні готуватися. Ми це робимо не з чистого аркуша. Вже є напрацювання, приймається закон, готуються вибори”, – пояснив глава делегації.

Він додав, що ще потрібно прийняти закони про демілітаризацію і про недопущення переслідування невинних осіб (про амністію).

“Не можна думати, що хтось покаже пальцем і кого-то будуть судити. Це просто неприйнятна філософія. Тільки за українським законом”, – підкреслив Кравчук.

Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук заявив , що у нього немає претензій до Росії і до ОРДЛО, незважаючи на те, що напередодні на Донбасі загинули українські бійці.

Він також підкреслював , що війна на Донбасі – реальна, оскільки участь в ній беруть війська РФ і військова техніка країни-агресора. З цієї причини називати її громадянської – невірно.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...