Зустріч нормандської четвірки: головне, що важливо знати про переговори

Зустріч нормандської четвірки: головне, що важливо знати про переговори
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

13 листопада радники лідерів України, Франції, Німеччини та Росії проведуть онлайн-переговори в рамках зустрічі в нормандському форматі.

Про це повідомляє “РБК-Україна”.

Loading...

На порядку денному – прискорення переговорного процесу, а також обговорення представленого українською стороною плану дій по Донбасу.

План по Донбасу – що передбачає

Україна пропонує кроки для повного припинення конфлікту і демілітаризації ОРДЛО, що дасть можливість провести вибори на даній території навесні 2021 року:

  • виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань і найманців з території України на початку 2021;
  • скасування владою РФ ряду рішень і документів, які є прямим втручанням в життя ОРДЛО (зокрема, про спрощений порядок надання громадянства РФ жителям ОРДЛО);
  • відновлення контролю над ділянкою російсько-українського кордону за допомогою СММ ОБСЄ;
  • збільшення чисельності місії СММ ОБСЄ в 4 рази.

Відповідно до цього Плану, вибори на території ОРДЛО проведуть тільки при виконанні вищевказаних умов. Самі вибори в ОРДЛО повинні відбутися не пізніше 31 березня 2021 року, відповідно до Конституції та законів України, з дотриманням стандартів ОБСЄ.

Також в “Плані спільних кроків” передбачається проведення обміну полоненими в форматі “всіх на всіх” в термін до 15 грудня 2020.

Глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук заявив, що дата проведення виборів на Донбасі – 31 березень 2021 року – не є однозначною, час можна перенести.

 

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...