На виборах у Молдові перемогла Санду: як це відіб’ється на Україні

На виборах у Молдові перемогла Санду: як це відіб’ється на Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський привітав колишнього прем’єр-міністра Молдови і лідера партії “Дія і солідарність” Майю Санду з перемогою у другому турі виборів президента.

Напередодні ЦВК Молдови повідомив, що вже опрацьовано 99.86% протоколів, згідно з якими, Санду набирає 57,63% підтримки, а її опонент, чинний президент Молдови Ігор Додон 42,37%.

Відзначимо, після обрання Санду можна розраховувати на зміни у відносинах України і Молдови. Як відомо, Ігор Додон – один з найбільш проросійських політиків на пострадянському просторі.

Раніше в коментарі ЗМІ однопартієць Санду, віце-спікер парламенту Міхай Попшай заявляв, що президент буде відкрито говорити, що Крим – це територія України.

На виборах у Молдові перемогла Санду: як це відіб’ється на Україні

Відзначимо, Ігор Додон і Майя Санду вже виходили разом до другого туру президентських виборів в 2016 році. Тоді Додон переміг Санду з перевагою менш 5%. З червня по листопад 2019 Санду працювала прем’єр-міністром, поки Додон не змусив її піти з посади – після того, як вона безрезультатно пручалася його зусиллям щодо встановлення контролю над Генеральною прокуратурою.

Джерело: Народна Правда