Українцям перестануть виплачувати пенсії, якщо немає стажу

Українцям перестануть виплачувати пенсії, якщо немає стажу
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українці 60 років, які не напрацювали необхідний стаж, до кінця 2020 року можуть отримати спеціальну соціальну виплату – з наступного року соціальні пенсії призначати перестануть.

Про це йдеться в постанові Кабміну №1098, пише “Обозреватель”.

Loading...

Документ прийняли разом з пенсійною реформою 2017 го для створення перехідного, більш м’якого періоду впровадження нових правил.

Відзначимо, на соціальну пенсію могли розраховувати ті, кому вже 60 років, але є тільки 15 років стажу (за  законом, щоб вийти на відпочинок в 60 років в 2020-м потрібно мати не менше 27 років стажу).

Розмір соціальної пенсії повинен компенсувати різницю між тими доходами, які є, і прожитковим мінімум для непрацездатних (1712 гривень). Якщо бюджет сім’ї не покриває зазначену цифру, то різницю покривають з бюджету. Якщо ж взагалі немає заробітку, то держава буде виплачувати повний прожитковий мінімум.

Додамо, навіть якщо ви відповідаєте перерахованим умовам, але є другий автомобіль (мотоцикл), якщо площа житла перевищує 21 квадрат на людину плюс 10,5 квадратів на сім’ю, гроші платити не будуть.

В Україні з 1 січня 2021 року можуть збільшити податок на машини з 25 тисяч гривень до 6 мінімальних зарплат (36 тисяч гривень). Крім того, розширять і перелік автомобілів, за які потрібно щорічно платити в бюджет.

В Україні півроку діє державне регулювання цін на соціально значущі товари. Його ввели на період карантину, діє воно до скасування обмежувальних заходів. Незважаючи на це, соціально значимі товари подорожчали і ціни продовжать рости.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...