Вакцина від COVID-19 не зможе врятувати світ від пандемії – ВООЗ

Вакцина від COVID-19 не зможе врятувати світ від пандемії – ВООЗ
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Вакцина від COVID-19 не зможе зупинити світову пандемію, а тільки зможе взяти її під контроль.

Таку заяву зробив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус на своїй сторінці в Twitter. За його словами, вакцина від COVID-19 буде дієвою лише в поєднанні із заходами безпеки, які зараз введені в усьому світі.

Він нагадав, що в майбутньому, надалі людям все ще доведеться дотримуватися протиепідемічних заходів, також триватимуть тестування, лікування, ізоляція, виявлення контактів і карантин.

“З моменту виникнення пандемії ми знали, що вакцина зіграє вирішальну роль в тому, щоб взяти її під контроль. Але важливо відзначити, що вакцина доповнить інші важелі, які у нас є, а не замінить їх”, – пише глава ВООЗ.

Оскільки в перший час поставки вакцин проти COVID-19 будуть обмеженими, пріоритет буде віддаватися медпрацівникам, літнім людям, а також категоріям населення з групи ризику.

“Це, як ми сподіваємося, допоможе скоротити число смертей, допоможе системі охорони здоров’я впоратися зі своїми завданнями, але у вірусу все ще залишиться багато простору для діяльності”, – застеріг Гебрейесус.

Згідно з даними статистичного сайту Worldometers, всього в світі з початку пандемії COVID-19 вже виявлено понад 54,9 млн випадків зараження, а більш 1,32 млн людей померли.

Як ми вже розповідали раніше, коронавірус SARS-CoV-2 міг довго циркулювати серед населення, не провокуючи високий рівень летальності, а потім «нанести потужний удар». Вчені зараз говорять, що COVID-19 циркулював в Італії з вересня 2019 року.

Тим часом, ситуація з поширенням COVID-19 в Україні вийшла з-під контролю – локдаун можливий за двох умов.

Джерело: Народна Правда