Як Україна виходитиме з конституційної кризи: озвучено всі сценарії

Як Україна виходитиме з конституційної кризи: озвучено всі сценарії
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

У Верховній Раді розглядають три варіанти виходу з конституційної кризи в Україні.

Про це йдеться в матеріалі “РБК-Україна”.

Loading...

Перший – радикальний, запропонований президентом Володимиром Зеленським. Нагадаємо, він запропонував замінити всіх суддів Конституційного суду і визнати їх рішення від 27 жовтня юридично нікчемним. Це рішення підтримують не всі. Наприклад, народний депутат Олександр Качура вважає цей варіант ризикованим:

“Є радикальний шлях вирішення цього питання – це президентський законопроект. Особисто я не є прихильником такої ідеї, вважаю її дуже ризикованою. Є більш ліберальний спосіб. Разом з Дмитром Разумковим був напрацьований законопроект, який відновлює антикорупційну інфраструктуру”.

Законопроект спікера Ради пропонує відновити норми е-декларування, які були скасовані, в тому числі кримінальну відповідальність за порушення в деклараціях. У парламенті говорять, що після цього можна разом з експертами розробити необхідні корективи до антикорупційного законодавства, які будуть відповідати Конституції.

Заступник голови фракції “Слуга народу” Галина Янченко вважає, що законопроект Разумкова, швидше за все, буде прийнятий в першому читанні: “За другим напрямком зараз в планах кілька моментів. Ми не будемо списувати з рахунків, що частина суддів КС піде у відставку. Але також розглядаємо як один з основних сценаріїв доукомплектування вакантних посад “.

Третій варіант – зміна процедури роботи Конституційного суду. У Раді зареєстрований документ представників парламенту і президента в КСУ Ольги Совгирі та Федора Веніславського, які пропонують збільшити мінімально необхідну кількість голосів для прийняття рішень з 10 до 12 для Палати КСУ, тобто до 2/3 від складу суду.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів у вигляді штрафу або позбавлення волі за подання завідомо неправдивих відомостей в декларації. Крім того, КСУ закрив доступ до електронних декларацій чиновників. Президент Володимир Зеленський в свою чергу вніс законопроект «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», в якому пропонує звільнити весь склад Конституційного суду України. В “Слузі народу” кажуть, що новий склад Конституційного суду України можна буде сформувати до середини 2021 року.

Член Конституційного суду України Ігор Сліденко заявив, що президент України Володимир Зеленський в своєму зверненні до депутатів від фракції «Слуга народу», в якому наголосив на необхідності прийняти жорстке рішення щодо суддів Конституційного суду, закликав нардепів до повалення державного ладу.

Повідомлялося, що законопроект президента Володимира Зеленського про розпуск Конституційного суду підтримують 57% українців. При цьому добре обізнані про рішення суду, яким скасували низку антикорупційних норм, тільки 39%.

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...