Якщо карантин продовжать ігнорувати, лікарі не будуть рятувати всіх: Україні прогнозують італійський сценарій COVID-19

Якщо карантин продовжать ігнорувати, лікарі не будуть рятувати всіх: Україні прогнозують італійський сценарій COVID-19
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Якщо українці продовжать ігнорувати карантин, масочний режим та дистанцію, ситуація із захворюваністю на COVID-19 не покращиться, а це в свою чергу призведе до введення протоколу сортування хворих – тобто лікарі матимуть повне право рятувати не всіх.

Про це в інтерв’ю “Стране” повідомила директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НАМН України Вікторія Задорожна. Вона не виключає, що Україна піде за сценарієм Італії:

Loading...

“З огляду на, що у нас багато людей не дотримуються протиепідемічних заходів: дистанція, маски і санітайзер”.

Лікар також звернула увагу на складну ситуацію в лікарнях країни: “Якби ви побували 10 хвилин в інфекційних відділеннях, де лікують хворих від коронавируса, ви б побачили, який вантаж на медичних працівників. Вони не встигають, нікуди вже поміщати хворих, багато важких хворих . Так що чим більше людей хворіють, тим більше буде “важких”.

На її думку, якщо люди “не оберігати себе самі”, місць в лікарнях все одно буде недостатньо, скільки б їх не відкрили.

Що стосується італійського сценарію, Задорожна пояснила, що належне лікування в разі введення протоколу сортування отримувати будуть тільки ті, у кого більше шансів вижити:

“Буде таке як в Італії – коли хворих привозили, не вистачало ліжок для допомоги, лікарів і апаратів ШВЛ. Вони були змушені надавати допомогу тим, хто мав більше перспектив вижити. Це не тому що вони так хотіли. Ось це найстрашніше, що може бути, якщо люди і далі будуть так ставитися до безпеки “.

Україна стрімко піднімається в антирейтингах захворюваності COVID-19 – наша країна займає вже 7 місце по Європі і 11 – в світі.

Олександр Луговий, якого тільки обрали мером Конотопа, помер від COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...