18 листопада в Україні: яке сьогодні свято

Іменини: Гавриїл, Галактіон, Григорій, Памфіл, Тимофій, Тихон

18 листопада в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У православній церкві 18 листопада вшановується пам’ять Іони, а також стартує Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків. Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

День Іони

В цей день відзначається пам’ять святителя Іони, архієпископа Новгородського, ігумена Отенської пустелі. Іона прославився тим, що організував у Новгороді притулки для сиріт і вдів, а також вчиненням чудес. Одним з таких чудес стало припинення морової хвороби.

Раніше в день Іони дівчата молили Бога про те, як вийти заміж, щоб жити щасливо, і просили послати їм гарних чоловіків. Щоб швидше вийти заміж, дівчата на зорі виходили у двір і розкидали навколо своїх будинків дрібні монетки і невеликі штучки, зроблені своїми руками. Говорили, що це допоможе їм залучити женихів.

У 2015 році Всесвітня організація охорони здоров’я ініціювала щорічне проведення в середині листопада всесвітнього тижня правильного використання антибіотиків.

Як відомо, основною проблемою неправильного застосування антибіотиків була і залишається проблема резистенції – вироблення стійкості бактерій до певних препаратів.

Прикмети на 18 листопада

  • Рясний сніг – зима теж буде сніжною.
  • Місяць 18 листопада перебуває в серпанку – скоро буде затяжна негода.
  • На гілках верби видно іній – прикмета, що зима буде тривалою.
  • Багато інею видно – чекай на відлигу найближчим часом.
  • Сніг 18 листопада лягає на землю нерівно – в наступному році жито вродить.
  • Дує північний вітер, але небо ясне – чекай на похолодання.

Також в цей день відзначають:

День незалежності Латвії,

День пам’яті про Вуковарські події 1991 року (Хорватія).

Нагадаємо, православна церква 15 листопада відзначала день пам’яті кількох тисяч святих, яких мучили за християнську віру. В пам’ять про них у церкві проводили молебень-звернення до великомучеників про їх мужність і стійкість у вірі.

Джерело: Народна Правда