Атакує внутрішні органи: лікарі спростували міф про легку форму COVID-19

Атакує внутрішні органи: лікарі спростували міф про легку форму COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Легка форма COVID-19, при якій не спостерігається ускладнень, може мати серйозні наслідки.
Про пише Daily Mail з посиланням на висновки експертів британської групи Coverscan.

Вчені провели дослідження, в якому взяли участь близько 200 пацієнтів, які перенесли COVID-19 в легкій формі. Виявилося, що симптоми захворювання зберігалися у них досить довго, при цьому майже у 70% виявили ураження одного чи декількох органів – найчастіше страждали легені, серце і підшлункова залоза. Одночасно з цим COVID-19 дає ускладнення на нирки, печінку і селезінку.

Крім цього, навіть через кілька місяців після зараження у пацієнтів спостерігалася задишка, м’язові спазми і головні болі.

Про те, чи зворотні ці проблеми, стане відомо пізніше. Лікарі рекомендують тим, хто перехворів на COVID-19, займатися спортом і стежити за вагою, бо люди з високим ІМТ більше схильні до ризику пошкодження органів.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що вакцину від коронавірусу Україна може отримати в другому кварталі 2021 року.

Кабінет Міністрів України 16 листопада прийняв рішення виділити 118 млн грн на облаштування мобільних госпіталів для пацієнтів з COVID-19 в Києві, Одесі, Краматорську.

Джерело: Народна Правда
Теги: