Буде катастрофа: Степанов прогнозує 30 тисяч заражень в день при скасуванні карантину

Буде катастрофа: Степанов прогнозує 30 тисяч заражень в день при скасуванні карантину
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов прогнозує COVID-катастрофу в разі скасування протиепідемічних заходів. На його думку, в цьому випадку добова захворюваність зросте до 30 тисяч чоловік і станеться колапс медичної системи.
Про це глава МОЗ сказав в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV.

“Якщо скасувати всі протиепідемічні заходи, а я так розумію, що іноді прямо так налаштовані, то ми побачимо зростання до 20, 25, 30 тисяч хворих. Потім отримаємо дуже швидко заповненість 100% ліжок в наших лікарнях і колапс медичної системи. Жодна країна світу ще не придумала іншого способу стримування розвитку епідемії, ніж введення протиепідемічних заходів. Підкреслюю, жодна країна світу. Вірус передається від однієї людини до іншої. І дуже важливо саме перервати цей ланцюг передачі хвороби “, – вважає Степанов.

Він також підкреслив, що в Європі надовго вводять жорсткий карантин – на три тижні мінімум.

Незважаючи на те, що COVID-19 не підтвердив своєї сезонності, з приходом холодів коронавірус став агресивнішим. Крім того, він більше накопичується в аерозолях. Це стало причиною того, що в тому числі і в Україні, люди отримують великі дози вірусу і хворіють важче.

Раніше завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. А. А. Богомольця Ольга Голубовська повідомила, що COVID-19 впливає практично всі органи і системи людського організму – в основному на легені, нирки, серце, нервову систему.

В Україні 16 листопада зафіксовано 11 968 нових випадків COVID-19 за добу, захворіли в тому числі 516 дітей та 565 медпрацівників.

Джерело: Народна Правда