Карантин вихідного дня: як покарають мерів, які виступили проти

Карантин вихідного дня: як покарають мерів, які виступили проти
Автор Желізняк Олександр в Новини

Мери міст будуть нести відповідальність, якщо за їх розпорядженням в карантин вихідного дня працюватимуть комунальні підприємства.

Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

“Якщо вони будуть видавати розпорядчі документи, що на їх комунальні установи дія локдауна вихідного дня не поширюється, на них будуть накладатися такі ж штрафи і адмінпротоколи, як на будь-якого власника будівельного магазину”, – пояснив Немчінов.

Він ще раз підкреслив, що карантин вихідного дня покликаний розірвати ланцюжок захворюваності:

“Я не знаю, чи буде це пляшкове горлечко, тому що насправді основна мета, яка скоммуніцірована і головним державним санітарним лікарем і міністром охорони здоров’я – це все-таки не дати людям “спокуси” зайвого переміщення”.

За прогнозами РНБО, попередив міністр, якщо не посилити карантин, в грудні в Україні добова захворюваність зросте до 20-25 тисяч.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов прогнозує COVID-катастрофу в разі скасування протиепідемічних заходів. На його думку, в цьому випадку добова захворюваність зросте до 30 тисяч чоловік і станеться колапс медичної системи.

Карантин вихідного дня в Україні можуть визнати форс-мажором. Таке рішення може допомогти бізнесу вирішувати питання оренди і виконання інших зобов’язань.

Джерело: Народна Правда