Лікар пояснила “ураганний стрибок” захворюваності на COVID-19 в Україні

Лікар пояснила “ураганний стрибок” захворюваності на COVID-19 в Україні
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Незважаючи на те, що COVID-19 не підтвердив своєї сезонності, з приходом холодів коронавірус став агресивнішим. Крім того, він більше накопичується в аерозолях. Це стало причиною того, що в тому числі і в Україні, люди отримують великі дози вірусу і хворіють важче.
Таку заяву в коментарі виданню “Ваше здоров’я” зробила лікар-інфекціоніст, професор і член оперативного штабу із запобігання поширенню цієї хвороби Ольга Голубовська.

За її словами, SARS-Cov-2 – двозалежна інфекція. Вона також зазначила, що в Україні суттєво помолодшав “важкий пацієнт” і від ускладнень хвороби страждають навіть ті, у кого немає супутніх патологій.

“Перебіг COVID-19 стало більш тривалим, у хворих довго утримується лихоманка, яка повертається через певний проміжок часу з новою силою, хвороба стає виснажливою”, – пояснила інфекціоніст.

Лікар наголосила, що негативна динаміка перебігу COVID-19 може розвинутися за один-два дні або за кілька годин: “І навіть тоді, коли здається, що пацієнт пішов на поправку”.

Раніше завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. А. А. Богомольця Ольга Голубовська повідомила, що COVID-19 впливає практично всі органи і системи людського організму – в основному на легені, нирки, серце, нервову систему.

В Україні 16 листопада зафіксовано 11 968 нових випадків COVID-19 за добу, захворіли в тому числі 516 дітей та 565 медпрацівників.

Карантин вихідного дня може зупинити «ураганний темп» зростання захворюваності COVID-19 в Україні. Згідно з прогнозами, темпи захворюваності підуть на спад вже через 14 днів.

Джерело: Народна Правда