Україна може подати заявку на членство в ЄС в 2027 році: подробиці

Україна може подати заявку на членство в ЄС в 2027 році: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Україна може подати заявку на членство в Європейському союзі і в НАТО в 2027 році, у разі виконання “домашнього завдання” у вигляді проведення відповідних реформ.

Таку думку озвучив посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас. На його думку, можливість подачі заявки на членство в ЄС в 2027 році реалістичним сценарієм.

Дипломат не виключив, що Україна зможе втілити в життя реформи навіть раніше цього терміну.

На думку Сарапінаса, вектор на членство в ЄС і НАТО, закладений в Основному Законі України створює надійні передумови для проведення необхідних змін у всіх сферах життєдіяльності держави. А програма розширених можливостей НАТО дає Україні доступ до тіснішої співпраці з Альянсом і проведення спільних навчань.

На думку дипломата, вступити в НАТО може тільки ціла країна, а не окремий державний орган або інституція

“Це означає, що Альянс буде розглядати всі питання, починаючи від загальнополітичної стабільності, економічного зростання, верховенства права, забезпечення свободи та прав людини і т.д” – підкреслив посол Литви.

Він висловив думку, що Україна не може не мати успіху на шляху реформ.

“Ви будете нашим успішним партнером, ви вже їм є, і ми сподіваємося, що ви скоро будете членом нашої великої системи”, – сказав Сарапінас.

Як ми вже розповідали раніше, Володимир Зеленський привітав колишнього прем’єр-міністра Молдови і лідера партії «Дія і солідарність» Майю Санду з перемогою у другому турі виборів президента.

А також, Україна на шляху інтеграції в НАТО очікують серйозні виклики. Основні з них – це російська агресія і боротьба з корупцією.

Джерело: Народна Правда