Власники собак виявилися в зоні ризику зараження COVID-19

Власники собак виявилися в зоні ризику зараження COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Власники собак більше ризикують заразитися COVID-19, ніж люди, у яких немає домашніх тварин. На даний момент до кінця невідомо, що саме стає причиною підвищеного ризику. Ймовірно, домашні улюбленці стають переносниками коронавірусу.

Про це свідчать результати дослідження, яке провели іспанські вчені з Гранадского університету і Андалузькою школи громадської охорони здоров’я.

Так, вчені опитав 2 086 іспанців, які вже заразилися або перехворіли Covid-19. Виявилося, що прогулянки з собакою збільшували ризик зараження вірусом на 78%.

“Причина підвищеного ризику ще не з’ясована. Беручи до уваги поточну нестачу ресурсів для діагностики захворювання у людей, можливість його діагностики у собак вкрай малоймовірна”, – стверджує один з авторів дослідження.

Вчені припускають, що вихованці можуть ставати переносниками коронавірусу, торкаючись до заражених поверхонь у громадських місцях.

Тому, вчені рекомендують застосовувати до домашніх тварин профілактичні гігієнічні заходи під час і після кожної прогулянки.

Як ми вже розповідали раніше, вакцину від коронавірусу Україна може отримати в другому кварталі 2021 року.

А також, слідом за Pfizer і BioNTech про ефективність своєї вакцини від COVID-19 заявила американська компанія Moderna. За її інформацією, нова вакцина ефективна на 95%.

Джерело: Народна Правда