Зупинити COVID-19 неможливо: інфекціоніст пояснив необхідність локдауна в Україні

Зупинити COVID-19 неможливо: інфекціоніст пояснив необхідність локдауна в Україні
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Карантин вихідного дня малоефективний, в Україні доцільніше оголосити локдаун. При цьому він все одно вже не зупинить поширення коронавірусу.

Про це в коментарі “24 каналу” повідомив лікар-інфекціоніст Сергій Крамарєв.

Медик не вірить, що коронавірус вражає більше людей у ​​вихідні, ніж у робочі дні. У зв’язку з цим, на його думку, в Україні потрібно або вводити загальнонаціональний карантин і при цьому передбачити певну компенсацію для підприємців, які залишаться без роботи, або взагалі не вводити жорсткі обмеження, оскільки поширення захворювання вже неможливо:

“Карантин не для того, щоб ліквідувати зараження. Це неможливо. Він дає можливість системі охорони здоров’я адаптуватися до щоденної кількості хворих. Тільки така мета. Зупинити захворювання просто неможливо”.

Він навів приклад інших країн світу, відзначивши, що там локдаун триває від трьох тижнів до місяця. Але, на його думку, Україна таких обмежень не витримає, потрібні заходи в економічному питанні:

“Я б заборонив роботу закладів, де є велике скупчення людей, де носіння масок і інших заходів безпеки не дотримуються. Маю на увазі нічні клуби, фітнес-центри, спортивні зали. Адже фізичні навантаження – це форсований видих, при якому вірус поширюється на ще більшу відстань”.

Раніше міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов заявив, що мери міст нестимуть відповідальність, якщо за  їх розпорядженням в карантин вихідного дня працюватимуть комунальні підприємства.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов прогнозує COVID-катастрофу в разі скасування протиепідемічних заходів. На його думку, в цьому випадку добова захворюваність зросте до 30 тисяч чоловік і станеться колапс медичної системи.

 

Джерело: Народна Правда