Чи захищає алкоголь від коронавірусу: лікар дав чітку відповідь

Чи захищає алкоголь від коронавірусу: лікар дав чітку відповідь
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Європейському регіональному бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я рекомендують людям утриматися від зловживання алкоголем під час пандемії COVID-19, адже пізніше це може призвести  до тяжких наслідків для організму.
З такою рекомендацією виступили в організації. Там, зокрема, рекомендують боротися з поширенням алкогольних напоїв на державному рівні, збільшуючи акцизний збір, обмежуючи доступність до алкогольних напоїв, забороняючи рекламу.

У ВООЗ відзначають, люди витрачають гроші на покупку алкоголю замість покупки критично важливих товарів, включаючи медикаменти. Експерти також підкреслюють, бажання скрасити нудьгу під час самоізоляції може привести до проблем з психікою і алкогольної залежності.

Loading...

Одночасно з цим зловживання алкоголем призводить до зростання обсягів домашнього насильства і кількості травм, викликаних падіннями, опіками.

Крім того, в ВООЗ звертають увагу на те, що в таких умовах у дітей спрощується доступ до алкоголю.Чи захищає алкоголь від коронавірусу: лікар дав чітку відповідь

На цю проблему звернула увагу також інфекціоніст, доктор медичних наук Ольга Голубовська. Вона, зокрема, відповіла на питання: “Чи захищають алкоголь, цибуля і часник від коронавірусу?”.

“Не захищають. У цих речовинах, дійсно є природні фітонциди. Вони якимось чином можуть вплинути, гіпотетично, на концентрацію вірусу. Але це не панацея. Лук, часник і їжа, яка містить гостре, надає іншу сприятливу дію на організм, на судини, наприклад. Але радикально на розвиток інфекційного процесу фітонциди не впливають. Важкість інфекційного захворювання залежить не тільки від дози, але і від реакції імунітету на збудник, а при цьому коронавірусі, як і при інших, які викликають важкий респіраторний синдром, саме імунна система викликає важке ураження легень. І не тільки легких. Тому, як вона відповість – це, в тому числі генетично детерміноване. Від дози залежить і генетично детерміноване. Цибуля і часник – це добре для здоров’я, так само добре, як гуляти, займатися спортом і збалансовано харчуватися (люди повинні отримувати адекватну кількість вітамінів). У нас дійсно у багатьох дефіцит вітаміну D, а коли розвивається це захворювання, вони ще більше впадають в цей дефіцит, навіть ті, у кого до хвороби рівень був нормальний. Вітамін D багатофункційний, в тому числі, має функцію регуляції імунної системи. Тому в рекомендаціях багатьох країн світу в комплексну терапію внесено вживання вітаміну D … Надлишок вітаміну (багато людей зараз його п’ють безконтрольно) теж шкідливий”, – цитує її Telegram-канал “Вірусні історії”.

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко попередив, що локдаун є найефективнішим методом протидії COVID-19, але його введення вбивчо для економіки України.

 США допоможуть Україні налагодити контакти з компаніями-виробниками вакцин від COVID-19: Moderna, Johnson & Johnson, Pfizer і Novavax.

Джерело: Народна Правда
загрузка...