COVID-19 в ЄС: як локдаун вплинув на спад статистики коронавірусу

COVID-19 в ЄС: як локдаун вплинув на спад статистики коронавірусу
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Коронавірус/Новини

В Європі цілі регіони і навіть країни продовжують посилювати карантин через погіршення ситуації з COVID-19 – рівень захворюваності б’ють рекорди, доходячи до критичних позначок.

Про те, які обмежувальні заходи і де були введені, як це вплинуло на ситуацію, йдеться в матеріалі “Інтерфакс-Україна“.

Видання констатує, у багатьох країнах Європи ситуація погіршується.

Італія. За добу в країні виявили 32 тис. Нових випадків зараження коронавірусів. Днем раніше повідомлялося про 27 тис. Понад 700 людей померли від наслідків зараження. По 3 грудня тут діє локдаун і комендантську годину. Всі, хто виходить на вулицю після 22:00, повинні мати важливу причину – поїздка на або з роботи, невідкладні обставини або питання здоров’я.

Австрія. У країні почали діяти нові обмежувальні заходи: жителям дозволено виходити з дому для походу в магазин і для поїздок на роботу для тих, хто зайнятий у життєво важливих сферах. Ресторани, салони краси та інші заклади сфери послуг закриті.

Люксембург. Влада збирається закрити кафе і ресторани, якщо середньодобовий приріст не повернеться до 500 випадків. З кінця жовтня в країні фіксують по 700-800 випадків на день.

Шотландія. 11 районів оголошені як місця “найвищого рівня небезпеки”. У них закривають бари, ресторани, а також магазини, що займаються продажем НЕ життєво важливих товарів.

Швеція. За останні чотири дні тут підтвердили 15 тис. Нових випадків зараження коронавірусів. Влада закликає людей залишатися вдома і робити тести за найменшої симптомів, дотримуватися соціальну дистанцію і правила гігієни. У кількох регіонах, включаючи Стокгольм, людям радять уникати громадських місць і магазинів, за винятком продуктових і аптек, а також уникати вечірок або інших зборів. Жорсткі обмеження не вводяться.

Швейцарія. У країні за минулі 24 години зафіксували 4,5 тис. Нових випадків захворювання. Тут діє масковий режим, заборона на роботу ресторанів після 23:00, а також повна заборона роботи нічних клубів. Вузи працюють в режимі дистанційного навчання.

Угорщина. Лікарі попередили, що нестача медичного персоналу у відділеннях інтенсивної терапії призведе незабаром до зростання смертності серед пацієнтів. Тут триває строгий карантин – комендантська з 20:00 до 5:00, дистанційне навчання, заборона на всі збори.

Франція. Днями влада заявила, що завдяки загальнонаціональному карантину країна подолала пік другої хвилі пандемії COVID-19. Локдаун при цьому продовжує діяти і, імовірно, триватиме до 1 грудня.

Нідерланди. Країна теж стала винятком – тут констатували 15% -ве зниження приросту нових випадків COVID-19. За останній тиждень виявили 37,7 тис. Нових випадків, тоді як тижнем раніше – 43,6 тис. Влада пом’якшили обмежувальні заходи і дозволили театрам, музеям і іншим громадським закладам відновити діяльність. У приміщеннях, де можна сидіти, зможуть перебувати до 30 осіб. На вулиці можна буде гуляти групами по чотири людини, а додому запрошувати до трьох осіб в день.

Нагадаємо, радник київського міського голови, секретар штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Володимир Бондаренко хоче, щоб в Києві встановили контроль над хворими COVID-19, а також контактними особами за допомогою додатка «Дій вдома».

Як повідомлялося раніше, експерти вважають, що карантин вихідного дня малоефективний, в Україні потрібно буде вводити локдаун.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко також згоден з тим, що локдаун – найефективніший метод протидії COVID-19, але, за його словами, його введення вбивчо для економіки України.

 

Джерело: Народна Правда