Держдума Росії схвалила довічну недоторканність Путіна

Держдума Росії схвалила довічну недоторканність Путіна
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Державна дума Росії схвалила в першому читанні і законопроект, який надає президентові країни і членам його сім’ї довічні гарантії після відходу з поста глави держави. Також російські депутати розглянуть проект закону про обнулення президентських термінів Путіна. Відбувається це на тлі масових повідомлень про відставку Путіна через хворобу.

Довічні гарантії недоторканності, за словами спікера Держдуми В’ячеслава Володіна, потрібні “щоб людина, яка приймає зараз рішення, відчувала те саме, що вона потрібна не тільки сьогодні, але і завтра”, пише DW.

Нагадаємо, законопроект забороняє притягнення колишнього президента до кримінальної або адміністративної відповідальності, затримувати його, заарештовувати, піддавати обшуку, допиту чи особистому огляду. Більш того, недоторканність колишнього президента Росії поширюється на житло, транспортні засоби, засоби зв’язку, документи, багаж і листування.

Також змінюється порядок позбавлення екс-президента недоторканності – це може статися тільки за рішенням Ради Федерації на підставі висунутого Держдумою звинувачення в державній зраді або скоєння іншого тяжкого злочину, причому це питання Рада федерації повинна розглянути протягом трьох місяців, а обвинувачення має бути підтверджено висновком Верховного суду РФ і Конституційного суду РФ.

Російський політолог Андрій Піонтковський заявив, що Володимир Путін втрачає владу з рук, це може бути пов’язано з погіршенням його здоров’я.

Джерело: Народна Правда