Локдаун в Україні неминучий: експерти дали тривожний прогноз

Локдаун в Україні неминучий: експерти дали тривожний прогноз
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Карантин вихідного дня малоефективний, в Україні будет треба вводити локдаун, – так вважають експрет.

Про це йдеться в матеріалі “РБК-Україна”.

Так, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім. П. Шупика Федір Лапій прогрозує зростання числа випадків коронавірусу. На його думку, введення жорсткого карантину неминуче:

“Навіть якщо подивитися на поведінку мітингувальників: більшість людей у натовпі не використовують масок, носять маски під носом, на підборідді. Є чимало малого і середнього бізнесу, які піклуються про безпеку своїх відвідувачів і клієнтів. Але також і є чимало українців, які цим нехтують і взагалі заперечують існування COVID-19”.

Лікар-інфекціоніст, викладач Школи охорони здоров’я НаУКМА Володимир Курпіта вважає, що доведеної ефективності карантину вихідного дня немає:

“Мені б не хотілося лякати українців. Але найвірогідніший сценарій – це погіршення епідемічної ситуації та, як результат, необхідність вводити жорсткий карантин через дві-три тижні”.

За його словами, приклад Чехії та Бельгії показує результат від жорсткого карантину – через два-три тижні у них пішов спад нових заражень.

Керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, колишній заступник голови МОЗ Павло Ковтонюк вважає, що будь-які часткові обмеження на сьогодні не будуть ефективними у стримуванні пандемії в країні. За словами Ковтонюка, в Румунії, де влада пішла на компромісний варіант карантину, зростання інфікування тільки прискорюється.

Нагадаємо, в Україні за минулу добу зафіксовано 12 496 нових випадків COVID-19. Кожен день хворіють близько 500 лікарів.

У Херсоні військовослужбовці Національної гвардії взяли під охорону дві лікарні, де лікують хворих COVID-19. Ще одна лікарня для лікування хворих коронавірусів знаходиться під охороною ще з 17 серпня.

Джерело: Народна Правда