Транш МВФ опинився під загрозою: що “заважає” Україні

Транш МВФ опинився під загрозою: що “заважає” Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У МВФ з’явився ряд питань до антикорупційної реформи в Україні, які ставлять під загрозу отримання чергового траншу.

Подробиці розповів заступник міністра фінансів Юрій Драганчук, передає “Корреспондент”.

У той же час політик підкреслив, що всі структурні маяки за новою програмою stand-by уже виконані.

Формальних передумов для того, щоб не давати Україні транш або не присилати місію, у МВФ немає. При цьому фонд дивиться на загальну ситуацію в країні, яка зараз не зовсім позитивна.

“Рішення Конституційного суду не представляє в кращому світлі нашу країну і, дійсно, може посилати якийсь негативний сигнал МВФ … Що стосується антикорупційної реформи, то є кілька пунктів, які викликають побоювання у МВФ. Це призначення Вищої ради юстиції, робота Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, робота і незалежність Національного антикорупційного бюро. Конкурс по САП пройшов, і в МВФ тепер дивляться, як це буде працювати. Персоналії – не головне”, – пояснив заступник міністра.

За його словами, кожен день представники Офісу президента і Вищої ради юстиції спілкуються з МВФ.

“Була така собі пауза у вересні, але зараз йде нормальний процес. Тому я думаю, що питання Фонду з антикорупційного напрямку будуть зняті. Все, що ми повинні були виконати, формально ми виконали. Все, що неформально турбує МВФ, знаходиться в процесі вирішення. Тому ми очікуємо від них позитивного сигналу – початку роботи місії фонду. Це відкриє нам фінансування Євросоюзу та Світового банку”, – прояснив Драганчук.

Як ми вже розповідали раніше, дохід на душу населення в Україні склав 3 424 долара на рік, ця цифра в три рази менша, ніж в Росії, де цей показник знаходиться на рівні 9 972 долара, підрахували в МВФ.

Джерело: Народна Правда