У Франції спалахнули масштабні протести, поліція розганяє натовп газом і водометами

У Франції спалахнули масштабні протести, поліція розганяє натовп газом і водометами
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

У Франції спалахнули масштабні протести проти законопроекту “Про глобальну безпеку”, яким можуть заборонити поширення фото/відео з правоохоронцями, за якими їх можна ідентифікувати.

Як пише Le Figaro, протести проходять в Парижі, Тулузі, Марселі, Ліоні, Греноблі, Бордо.

Loading...

Відзначимо, парламент має намір розглянути ст. 24 законопроекту, яким пропонується заборонити поширення матеріалів з правоохоронцями під час виконання ними обов’язків. За порушення пропонують карати 1 роком позбавлення волі і штрафом в 45 тисяч євро.

У Парижі на акцію протесту перед Національною асамблеєю вийшли кілька сотень людей – переважно профспілки ЗМІ і правозахисники, які вважають, що такий законопроект “вб’є свободу”. Журналісти заявляють, що буде перешкоджання журналістській діяльності. У підсумку, протест переріс у жорсткі зіткнення і поліція застосувала сльозогінний газ і водомети.

У Тулузі зібралося близько 1300 осіб. Поліція також розігнала їх сльозогінним газом. У місті Ренн зібралося понад 300 осіб, в Ліоні – близько 700, в Бордо 700-800 чоловік, в Марселі – кілька сотень, в Греноблі – близько 400. У цих регіонах обійшлося без інцидентів.

 

Тим часом в Києві підприємці продовжують протест під парламентом, виступаючи проти касових апаратів, і 17 листопада там сталися перші зіткнення.

Як повідомлялося раніше, ФОПи вимагають скасувати карантин вихідного дня і виступають проти ведення касових апаратів для малого бізнесу. Рух SaveФОП оголосив про початок Податкового майдану.

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...