У лікарню не беруть, люди вмирають без тестів: Одесу “душить” COVID-19, але влада мовчить

У лікарню не беруть, люди вмирають без тестів: Одесу “душить” COVID-19, але влада мовчить
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

COVID-19 продовжує “косити” українців, тільки за минулу добу зафіксовано 12 496 нових випадків. Одним з епіцентрів поширення коронавірусної інфекції стала Одеса. За словами лікарів і волонтерів, з вересня в місті спостерігається повний медичний колапс.

Подробиці повідомляються в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

За словами сімейного лікаря, який побажав залишитися анонімним, якщо на початку жовтня в лікарню можна було потрапити тільки з серйозним ураженням легень і низькою сатурацією, то тепер місць немає навіть по знайомству. При цьому в місті тотально ігнорують масковий режим.

“З тестами вдома як пощастить, хтось три-чотири дні чекає, хтось – десять. Обіцяли безкоштовне КТ хворим із підозрою на ковід, за фактом цього немає. Місця в лікарнях навіть говорити не хочу – знову повна ж*па. А хворих валом, щодня плюс 2-3 нових. Маски, як і раніше, для слабаків, одесити вважають. Що попереду буде – не знаю. Самій страшно, щодня з ковідними працюю, доплати не призначені. Соцпрацівникам призначені, а нам ні. Все це задоволення за 9700 в руки… і п’ять масок на тиждень видають на роботі. Не респіраторів, а масок. Набридло і страшно, і, крім як медицина, нічого не вмію”, – зазначила лікар.

Відомий одеський волонтер Катерина Ножевнікова додає, що вже у вересні пацієнти билися за кисень, видираючи маску один у одного:

“Була велика проблема, на всіх не вистачало концентраторів. Влада 8 місяців пр * ср * ла, вибачте. Але ж можна було забезпечити всі лікарні розводкою: в великі поставити кисневі станції, а в маленькі – цистерни. Не знаю, як в інших областях , але у нас ні чорта не зроблено. Одну станцію поставили в квітні, другу – тільки зараз. Ми сидимо на цій наркоманской голці. І якщо з поставками кисню проблему вирішили, то розведення по лікарнях немає. А концентратори будуть тільки в середині грудня “.

Волонтер розповіла про одну з одеських лікарень, де 70% ліжок забезпечено киснем. Це вважається дуже високим показником. Із 340 пацієнтів, які знаходяться там на лікуванні, кисень потрібен для 300. І навіть ці 70% не рятують.

“Але найбільша проблема у нас – це “допоможіть потрапити в стаціонар”. З цим просто катастрофа. Останні п’ять днів у лікарні не беруть людей із сатурацією вище 80%. Був випадок, коли не прийняли людину з сатурацією 60%. А це вже реанімація! Друга проблема – нестача кисню, зокрема і тим людям, які виписуються, але залишаються киснезалежними. Просять “дайте концентратор, щоб долікуватися або дочекатися стаціонару”, – додала Ножевнікова.

При цьому волонтер підтвердила, що попри важку ситуацію, одесити дійсно досі не носять масок: з 10 осіб її одягає хіба що один.

“У нас із цим великі проблеми рівно до того моменту, поки люди самі не стикаються з проблемою і не намагаються потрапити до лікарні. Ось один намагався отримати у сімейного лікаря направлення на ПЛР-тест і КТ, на що йому сказали: мобільну бригаду чекатимете щонайменше три тижні. Тож йдіть і здавайте аналіз у приватній лабораторії. На КТ – хіба що за свої гроші. Ось міністр каже, що проходитиме весь шлях хворого від початку до кінця. Тільки цього шляху немає. А в області справи ще гірші: там у людей немає ні грошей, ні доступу до лікарів”, – зазначила волонтер.

За її словами, з 10 пацієнтів, які потрапляють в її поле зору, тестів ПЛР немає у 8. Попри повну клінічну картину, в статистику вони не потрапляють. Буває таке, що люди вмирають, так і не дочекавшись свого тесту.

Новини по темі:

Чи захищає алкоголь від коронавируса: лікар дав чітку відповідь

Ляшко попередив, що локдаун вб’є економіку України

Локдаун в Україні неминучий: експерти дали тривожний прогноз

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...