В “Слузі народу” заговорили про достроковий розпуск Ради

В “Слузі народу” заговорили про достроковий розпуск Ради
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Конституційних підстав для розпуску парламенту зараз немає і президент Володимир Зеленський навряд чи піде на це, навіть якщо Верховна Рада не підтримає його законопроект “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства”.

Таку заяву в інтерв’ю Інтерфакс-Україна зробив лідер партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

“На сьогоднішній день немає конституційних підстав для розпуску. І ми про це говоримо постійно. Я не думаю, що президент хотів достроково припинити повноваження Верховної Ради”, – сказав Корнієнко.

Він також додав, що заява президента говорить про його стурбованості, що з одного боку “суд приймає не дуже корисні рішення для країни”, а з іншого боку – “і депутати поводяться не зовсім зрозуміло”.

Корнієнко вважає, що частина народних депутатів “прямо підтримує ці рішення КСУ, частина – підтримує завуальовано”.

“Тобто, це скоріше такий сигнал – давайте задумаємося про проблему, почнемо дискусію”, – підкреслив Корнієнко.

Законопроект президента Володимира Зеленського про розпуск Конституційного суду підтримують 57% українців. При цьому добре обізнані про рішення суду, яким скасували низку антикорупційних норм, тільки 39%.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів у вигляді штрафу або позбавлення волі за подання завідомо неправдивих відомостей в декларації. Крім того, КСУ закрив доступ до електронних декларацій чиновників. Президент Володимир Зеленський в свою чергу вніс законопроект «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», в якому пропонує звільнити весь склад Конституційного суду України. В “Слузі народу” кажуть, що новий склад Конституційного суду України можна буде сформувати до середини 2021 року.

Джерело: Народна Правда