Вакцину від COVID-19 отримає безкоштовно 20% українців – Ляшко

Вакцину від COVID-19 отримає безкоштовно 20% українців – Ляшко
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Глобальний механізм COVAX підтвердив виділення Україні вакцини від COVID-19. Безкоштовно отримати вакцину зможуть приблизно 20% жителів країни

Таку заяву зробив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні стало відомо, що Україна, як одна з країн, яка включена в роботу глобального механізму COVAX, має можливість отримати вакцину від коронавірусної хвороби в кількості доз, що дорівнює 20% населення безкоштовно”, – розповів Ляшко.

Так, у першій половині 2021 року зможуть вакцинуватися близько 4 мільйонів українців. Це стане можливим завдяки фінансовій підтримці з боку міжнародних партнерів і урядів інших країн.

“Ставимо перед собою завдання забезпечити імунізацію якомога більшої кількості населення перевіреними, якісними і безпечними вакцинами в 2021 році, як за рахунок глобальних ініціатив, так і за рахунок державного бюджету України”, – заявив він.

Також Ляшко розповів, що вакцина від виробника Moderna була включена в глобальний механізм COVAX.

У першу чергу вакцину від COVID-19 отримають професійні групи ризику.

“… ми говоримо про лікарів, силові структури, вчителів. Надалі це люди з групи ризику медичної, там, де найбільше фіксується летальність після інфікування – це люди старшого, похилого віку, а в цій групі – люди з супутніми хронічними патологіями”, – підсумував санлікар.

Як ми вже розповідали раніше, слідом за Pfizer і BioNTech про ефективність своєї вакцини від COVID-19 заявила американська компанія Moderna. За її інформацією, нова вакцина ефективна на 95%.

У той же ввремя, американська фармакологічна компанія Pfizer, завила, що ефективність її вакцини від COVID-19 виросла відразу на п’ять відсотків і досягла позначки в 95%.

Джерело: Народна Правда