За прикладом РФ: українців хочуть пускати до закладів тільки за QR-кодами

За прикладом РФ: українців хочуть пускати до закладів тільки за QR-кодами
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Українців можуть зобов’язати відвідувати громадські заклади тільки по QR-коду. Таку пропозицію висловив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Про це він повідомив в Facebook.

Відзначимо, система допуску в громадські місця по QR-коду вже працює в ряді країн світу, наприклад, в Росії (її застосовують у Москві). Щоб потрапити в кафе або ресторан, потрібно зачекінитися – чи відправити смс на спеціальний номер, або за допомогою QR-коду. Робиться це для того, щоб потім було простіше відстежити контактних осіб – якщо громадянин захворює, він опитується медиками, які місця відвідував. Надалі система оповіщає конкретний ресторан і тих, хто там був, про хворого.

“Без сканування такого коду неможливо буде відвідати жоден заклад громадського харчування або торговельний центр. Якщо потім людина захворіла, то всім, хто був в цьому закладі, будуть приходити відповідні повідомлення”, – пояснив Шмигаль.

Що робити, якщо у людини немає телефону, який підтримує сканування QR-кодів, він не сказав.

Шмигаль також запропонував:

  • Цифровизацію та централізацію збору інформації про факти і підозри про випадки інфекційних захворювань. Це дасть можливість швидше і ефективніше планувати розширення лікарень, забезпечення персоналом і закупівлі ліків.
  • Удосконалення додатку “вдома” з впровадженням автоматичних штрафів за порушення режиму самоізоляції.
  • Запуск електронного рецепта на антибіотики і розширення програми “Доступні ліки” на антибіотики.
  • Введення електронного напрямку на ПЛР-тестування, що дасть можливість відстежувати черги в режимі реального часу.

Раніше українці, які живуть в Китаї також розповідали про спеціальному коді в телефоні, без якого не можна було покинути свій будинок і відвідати будь-яке установа.

Як локдаун вплинув на спад статистики коронавируса в країнах Європи.

Джерело: Народна Правда