Що пропонують приватні дитячі садки та чому їх обирають батьки

Що пропонують приватні дитячі садки та чому їх обирають батьки
Автор Желізняк Олександр в Соціальна правда

Нещодавно голова підкомітету з питань дошкільної освіти Володимир Воронов в одній зі своїх статей написав, що наразі майже 30 тисяч дітей не можуть потрапити до державних дитячих садочків. Крім браку місць, він наголосив на дефіциті працівників та застарілих підходах до навчання. Тож не дивно, що все частіше батьки обирають для своїх малюків саме приватні заклади. І попит на них зростає щорічно. Наприклад, з початку 2020 року з’явилося біля 100 нових приватних садочків, що створило 3 626 місць для дітей.

Крім того, що запис в садок приватної власності відбувається дуже швидко, вони мають і інші вагомі переваги. Які саме розповімо на прикладі мережі садків «Країна дитинства».

Loading...

Відповідні умови для дітей

Садочки мережі «Країна дитинства» працюють з 8 до 19, що дозволяє батькам без поспіху відводити на забирати своїх малюків. Територія огороджена від сторонніх, працює відеоспостереження та чергують охоронці. В приміщеннях достатньо місця для навчання та відпочинку дітей. Наявна нова матеріально-технічна база: іграшки (сортери, головоломки, конструктори, бізіборди, пазли тощо), мультимедійні прилади, обладнання для практичних дослідів і т.д.

Що пропонують приватні дитячі садки та чому їх обирають батьки

В садочку годують 6 разів – 3 повноцінних прийоми їжі та 3 корисні перекуси. Сніданки, обіди та вечері готує власний кейтерінг. Меню розробляється з урахуванням потреб дітей в тому чи іншому віці, аби вони отримали необхідні для організму вітаміни та мікроелементи. При наявності алергії на продукти, дитині готуватимуть окремо.

Передові методики навчання

Педагоги «Країни дитинства» беруть за основу навчальної програми дієві освітні методики. Діти в ігровій формі освоюють різноманітні математичні поняття, навчаються грамоти й читанню, поповнюють свій словниковий запас, розвивають логічні навички та вміння завдяки методикам Зайцева, Домана, Дьєнеша, Кюізенера, зміцнюють своє здоров’я завдяки казковій фізкультурі Миколи Єфименка.

До того ж в «Країні дитинства» активно готують до НУШ, тому малечу залучають до навчального процесу завдяки діяльності осередків, створених за підходами всесвітньо відомої Реджіо-педагогіки.

В садочку притримуються індивідуального підходу, адже всі діти по-різному сприймають і засвоюють інформацію. В «Країні дитинства» пояснили, що індивідуальний підхід можливий за декількох моментів:

  • Достатньо місця та іграшок. Нереально надати дітям альтернативу в маленькому приміщенні та з декількома іграшками.
  • Персонал. Один вихователь не може приділити увагу кожному вихованцю великої групи (в державних садках нараховується до 30 дітей в групі). В приватному садку на 15-16 дітей є 2 вихователя та 1 помічник.
  • Знання. Аби зрозуміти, як зацікавити чи заспокоїти ту чи іншу дитину, вихователі мають знати і використовувати на практиці чимало прийомів та педагогічних методів. Для цього вони постійно вчаться та підвищують кваліфікацію.

Що пропонують приватні дитячі садки та чому їх обирають батьки

Всебічний розвиток

Вже в садочку діти починають вивчати англійську та французьку. Увага акцентується і на природничих науках. В «Країні дитинства» дітям пропонують різноманітні експерименти та досліди, в дії демонструють ті чи інші природні явища (наприклад, пароутворення, конденсація тощо). Фінансова грамотність, концерти, свята з батьками, вистави – все це також розвиває дитину, соціалізує, дозволяє зрозуміти хобі. 

Не дивлячись на те, що наразі приватних дошкільних закладів в Україні менше 1%, переваги їх функціонування наявні і для держави, і для батьків з дітьми. 

Саме приватні садочки створюють більшість навчальних місць, особливо в густонаселених містах, де в черзі до установи можна перебувати роками. Крім цього, з’являються і робочі місця для кваліфікованих працівників, які готові розвиватися та йти в ногу з часом.

Батьки ж можуть бути впевненими в тому, що перебування їх дітей в садку буде безпечним та цікавим. Матеріально-технічна база дозволяє створити малюкам комфортні умови як для навчання, так і для ігор. Сучасні освітні методики, філософія поваги до дітей та їх бажань дають малюкам знання та навички, необхідні в наш час, забезпечують зростання в гармонії та з усвідомленням своєї унікальності. 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...