В Україні хочуть повністю скасувати регіональні мови

В Україні хочуть повністю скасувати регіональні мови
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь вимагає від місцевих рад скасувати рішення про функціонування регіональних мов.

Loading...

Таку заяву омбудсмен зробив на своїй сторінці в Facebook. Також він закликав генпрокурора Ірину Венедіктову через суд скасувати відповідні рішення.

За словами Креміня, незважаючи на скасування закону про основи державної мовної політики, регіональні мови фактично діють в окремих громадах Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Херсонської та Чернівецької областей.

“Відповідно до закону (про забезпечення функціонування української мови як державної), Всі органи влади і місцевого самоврядування, повинні в шестимісячний строк з дня набрання чинності цього закону, забезпечити приведення своїх нормативних актів у відповідність”, – пояснив чиновник.

Крім того, окремі органи місцевого самоврядування до цих пір ведуть діловодство не українською мовою – це пряме порушення чинного закону.

Нагадаємо, закон про державну мову вступив в силу влітку 2019 року.

Як ми вже розповідали раніше, всіх претендентів на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування зобов’яжуть складати іспит з української мови. Норма почне діяти вже в 2021 році.

Тим часом, Запорізький окружний адміністративний суд визнав протиправним рішення Запорізької міської ради, яке прийняли ще в 2006 році і яке надавало російській мові статус регіональної.

Джерело: Народна Правда
загрузка...