32 тисячі хворих на добу: лікар озвучив реальну статистику захворюваності на COVID-19

32 тисячі хворих на добу: лікар озвучив реальну статистику захворюваності на COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Головний лікар медичного центру “Біокурс” Тарас Жиравецький каже, що Україна тільки розганяється по добовій захворюваності на COVID-19, але вже зараз офіційну статистику Міністерства охорони здоров’я можна множити на 5.

Таку заяву він зробив в інтерв’ю “Обозревателю”.

“Зараз ми тільки розгонимося, хоча вважають, що це як би друга хвиля. Пік повинен настати десь в січні-лютому – тоді буде найбільше навантаження на тих, хто захворів і потрапив до стаціонару. Далі будемо йти вниз. Але якщо ця епідемія буде розвиватися за типом іспанського грипу, через деякий час нас чекає третя хвиля, і вона вже буде легша”, – говорить лікар.

Він також зазначив, що йому важко сказати, скільки хворих виявлятимуть в пік:

“Навіть нинішню статистку в 12 тисяч можна множити на 5. Не кожен третій потрапляє в стаціонар. Навіть не кожен десятий. Думаю, десь 32 тис. хворих на добу у нас є”.

Відзначимо, в Україні багато людей хворіють вдома, ігноруючи тести, крім того, деякі отримують помилково негативний результат.

Нагадаємо, в Україні вперше зафіксовано 14 575 нових випадків COVID-19 за добу. Захворіли в тому числі 549 дітей та 613 медпрацівників.

Київська школа економіки прогнозує , що в Україні до кінця року від COVID-19 можуть померти від 17 до 33 тисяч чоловік навіть за умови дотримання карантину вихідного дня.

 

Джерело: Народна Правда