Майя Санду: Україні може знадобитися наш досвід у Придністров’ї

Майя Санду: Україні може знадобитися наш досвід у Придністров’ї
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Обраний президент Молдови Майя Санду запропонувала Україні врахувати досвід Молдови в Придністров’ї в розв’язанні конфлікту на Донбасі.

Про це вона розповіла в інтерв’ю “Європейської правді”.

“Ми визнали, що Придністров’я є частиною переговорного формату, ми дали тамтешньому бізнесу той же торговельний режим, який мають наші виробники – зокрема, право вільного експорту в ЄС за Угодою про асоціацію. Ми підписали понад 300 документів про вирішення конфлікту тощо” , – розповіла вона.

Молдова, нагадаємо, веде діалог з невизнаним Тирасполем, а Росію вважає “посередником”.

“Але незважаючи на всі ці кроки, поки ми нікуди не прийшли. І цей наш досвід можна буде корисно врахувати в діях щодо Донбасу”, – пояснила Санду.

Як повідомлялося раніше, після обрання Санду можна розраховувати на зміни у відносинах України і Молдови. Як відомо, Ігор Додон був один з найбільш проросійських політиків на пострадянському просторі. Відзначимо, Ігор Додон і Майя Санду вже виходили разом до другого туру президентських виборів в 2016 році. Тоді Додон переміг Санду з перевагою менш 5%. З червня по листопад 2019 Санду працювала прем’єр-міністром, поки Додон не змусив її піти з посади – після того, як вона безрезультатно пручалася його зусиллям щодо встановлення контролю над Генеральною прокуратурою.

 

Джерело: Народна Правда