Михайлів день: що не можна робити 21 листопада

Архістратиг Михайло вважається покровителем Києва

Михайлів день: що не можна робити 21 листопада
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

21 листопада у Православній Церкві відзначають Собор Архістратига Михайла – його шанують не лише як головного Небесного воєводу, але і як покровителя «войовничої Церкви».

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, святкування Собору Архістратига Михайла було встановлено на початку IV століття на помісному Лаодикійському соборі за кілька років до першого Вселенського Собору. 35-м правилом Лаодікійський Собор засудив і відкинув єретичне поклоніння ангелам як творцям і правителям світу і затвердив православне їх шанування.

Loading...

Згідно з православним віровченням існує дев’ять ангельських чинів, починаючи від серафимів і херувиміф, закінчуючи архангелами і ангелами. Над ними всіма стоїть архангел Михайло.

Михайлів день

У багатьох Михайло асоціюється зі Страшним судом, і не даремно, адже він повинен сповістити про настання цього дня і виконати роль грізного судді. Дату святкування – 21 листопада обрали не випадково. За юліанським календарем це 8 листопада, як відомо, “восьмий день”, це день Страшного суду.

Воїни вважають Михайла своїм покровителем, в той час як звичайні люди моляться архістратигу про захист від бід і ворогів.

Раніше Михайлів день відзначали з розмахом, бенкетували протягом тижня. До кінця листопада закінчувався збір врожаю, всі льохи були заповнені їстівними припасами. Більше того, через тиждень після Михайлова дня починався Різдвяний піст.

Чого не можна робити на Михайлів день

Виконувати серйозну роботу: різати ножем, шити. Прийнято відмовлятися від будь-якої роботи по дому. Не можна лаятися. Важливо нікому не відмовляти в допомозі. Прийнято було паритися в лазні – відганяти від себе хвороби.

Погода на Михайлів день

Про сніжну зиму свідчив ранковий іній 21 листопада, про майбутні сильні морози – ясний день, про теплу зиму – багато жолудів на дубах, відлигу віщував ранковий туман.

Архістратиг Михайло вважається покровителем Києва

Тому йому зобразили на гербі української столиці (Київського воєводства) ще в 16 столітті. Нагадаємо, ім’я Михайло отримав при хрещенні онук Ярослава Мудрого-Святополк, який заклав Михайлівський собор у Києві. А заснування Михайлівського монастиря приписують першому київському митрополиту – Михайлу.

Михайлів день: що не можна робити 21 листопада

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...