Бездіяльність Мінекономіки загрожує зупинкою промислових підприємств – лист до президента

Бездіяльність Мінекономіки загрожує зупинкою промислових підприємств – лист до президента
Автор Марія Петренко в Новини

Через бездіяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України іноземні постачальники сірчаної кислоти не можуть отримати Спеціальну ліцензію на імпорт ресурсу, через шо промислові підприємства опинилися на межі зупинки. Про це йдеться у листі керівництва Запоріжкокса на адресу президента України Володимира Зеленського.

Міністерство економічного розвитку не лише не відміняє квоти на імпорт сірчаної кислоти, але й не видає навіть ліцензії імпортерам в рамках цих квот, що унеможливлює стабільні закупівлі даного критично необхідного товару. «Відсутність Спеціальних ліцензій унеможливлює їх розмитнення, а відтак ми не можемо використовувати цю сірчану кислоту у виробництві. На даний момент залишки ресурсу знаходяться на критично низькому рівні. Створений дефіцит загрожує зупинкою діяльності нашого підприємства, оскільки сірчана кислота – обов’язкова складова технологічного процесу виробництва», – йдеться у листі.

Loading...

Промисловці вимагають від президента терміново втрутитись та припинити саботаж з боку Міністерства економічного розвитку. «З метою уникнення такої ситуації, прошу Вас дати доручення МЕРТ якомога швидше видати Спеціальні ліцензії імпортерам, а також винести на розгляд Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі питання скасування рішення МКМТ («Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну кислоти сірчаної та олеуму незалежно від країни походження та експорту» від 04.07.2018 року)».

Нагадаємо, з 1 вересня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на поставки сірчаної кислоти. Офіційною причиною став нібито захист вітчизняного виробника. В результаті введення обмежень ціни на сірчану кислоту без об’єктивних передумов виросли майже в два рази, відбулася монополізація ринку. Це, в свою чергу, призвело до того, що підприємства-споживачі опинилися в заручниках у окремих посередників. Ті зривають поставки, диктують економічно необґрунтовані умови, однак вибору немає – купити сірчану кислоту через квоти на імпорт можна тільки у обмеженого кола постачальників, якими, як правило, є приватні компанії, а не державні підприємства, які цю сірчану кислоту виробляють.

Експерти та представники профільних асоціацій наполягають на необхідності негайного скасування обмежень на імпорт сірчаної кислоти і олеума для нівелювання ризиків недостатнього забезпечення підприємств-споживачів критично важливою для них сировиною, а також створення умов для руйнування корупційних схем, які на тлі введення квот були збудовані навколо державних підприємств-виробників сірчаної кислоти.

Голова об’єднання Укрметалургпром Олександр Каленков заявив, що Ігор Петрашко повністю ігнорує корупційну схему, яка існує на ринку сірчаної кислоти, повідомляє Обозреватель.

Джерело: Народна Правда
загрузка...