Хворі синіють, чіпляються за тебе, благаючи повернути кисень: лікар розповів про колапс у Чернівцях

Хворі синіють, чіпляються за тебе, благаючи повернути кисень: лікар розповів про колапс у Чернівцях
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Через COVID-19 ситуація в багатьох українських лікарнях – критична: реанімації переповнені, апарати штучної вентиляції легень в дефіциті, лікарі працюють на межі можливостей.

Loading...

Про це йдеться в матеріалі “Настоящего времени”.

Як приклад у статті наводиться реанімація обласної лікарні в Чернівцях, яка зазвичай може прийняти одночасно 12 пацієнтів – зараз там лежать 20 важких хворих з коронавірусом.

“Повірте, я в медицині дуже давно, тільки в реанімації вже 25 років, але до такого звикнути неможливо. Це надзвичайно складно”, – говорить анестезіолог Андрій Аносов, який чергує в реанімації. Тут знаходяться тільки ті, хто не може дихати самостійно. Підключення пацієнтів до штучної вентиляції легенів – крайня міра.

“Після того як мова вже йде про справжню штучну вентиляцію легень, за моїми спостереженнями, шансів стає більше 10 відсотків. Тобто в одного з десяти є шанс вижити”, – уточнює Аносов.

Найчастіше, розповідає анестезіолог, місця в реанімації звільняються після смерті пацієнтів. При цьому пустують ліжка лічені хвилини:

“Іноді ротація ліжка. Сумно про це говорити, але через 30 хвилин після смерті попереднього пацієнта встигають ліжко заправити, перестелити, і надходить одразу новий”.

Через велику кількість пацієнтів в лікарні відкрили додатковий черговий пост. У ньому задіють всіх медиків, які працюють в лікарні. Багато лікарів допомагають в сусідніх медустановах, де не вистачає рук.

Андрій Аносов після чергування в обласній лікарні їздить в невелику лікарню в одному з найвіддаленіших гірських районів. За його словами, пацієнтами з COVID-19 заповнені навіть дитячі відділення. Усі  на кисневій підтримці. Техніка, додає він, не справляється – через велике навантаження в лікарні постійно вимикають електрику: “За цей час хворі синіють, починають вмирати, тому що вони були на концентраторах. Люди в тебе чіпляються, вимагають дати кисень, дати світло. Це вночі. Можна збожеволіти”.

Як повідомлялося раніше, Чехія є країною, де станом на 23 листопада, спостерігається найвищий рівень смертності від COVID-19 на кожні сто тисяч населення.

В Україні 10 945 нових випадків COVID-19 за добу. Захворіли в тому числі 491 дітей та 447 медпрацівників.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...