Нардепи оскаржили в Конституційному суді карантин вихідного дня

Нардепи оскаржили в Конституційному суді карантин вихідного дня
Автор Марія Петренко в Карантин в Україні/Новини

До Конституційного суду України надійшло подання від групи народних депутатів, в якому оскаржені окремі положення постанови Кабміну про введення карантину вихідного дня.

Loading...

Подробиці повідомляються на сайті Конституційного суду.

“До Конституційного суду України від 23 листопада надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень підпункту 17 пункту 10, пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення карантину та впровадженні посилених протиепідемічних заходів на території з широким розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавируса SARS-CoV-2″ від 22 липня 2020 року № 641 зі змінами”, – зазначено в повідомленні.

Нардепи вважають, що окремі положення зазначеної постанови не відповідають ряду норм Основного закону України, а також відзначили, що порушені у конституційному поданні питання мають особливе суспільне і економічне значення, оскільки стосуються, в тому числі і життя і здоров’я громадян.

У свою чергу, заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики нардеп від “Слуги народу” Ольга Совгиря зазначила, що оскаржені лише окремі положення постанови Кабміну.

Так, нардепи нібито попросили оцінити конституційність заборони на проведення закладами охорони здоров’я планових заходів щодо госпіталізації, крім тих, які передбачені цією постановою.

“У конституційному поданні стверджується, що впровадженими обмеженнями також порушено рівність конституційних прав і свобод громадян, у результаті заборони працювати одним громадянам, в той час як інші громадяни працюють”, – зазначила Совгиря.

На думку авторів клопотання, заборони є безумовними, а їх фактична реалізація призводить до суттєвих (більше 50%) втрат доходу (заробітку) у суб’єктів господарювання, які працюють в різних економічних сферах.

Як ми вже розповідали раніше, британська вакцина від COVID-19 AstraZeneca буде більш доступна для бідних країн, ніж вакцини інших компаній. Це стане можливим за рахунок того, що дана вакцина виявилася менш вимогливою до умов зберігання і виявилася дешевшою у виробництві.

Тим часом, повний локдаун в Україні мають намір ввести строком на 3-4 тижні на період новорічно-різдвяних свят, для уникнення повного колапсу медичної системи і заради порятунку людських життів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...