Православна церква оголосила анафему Лукашенку

Православна церква оголосила анафему Лукашенку
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Білоруська православна автокефальна церква наклала анафему на чинного президента Олександра Лукашенка. Її оголосив предстоятель церкви архієпископ Святослав Логін.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Анафему оголосили під час служби в соборі святого Кирила Туровського в Торонто (Канада). Скандального президента назвали диктатором, вбивцею і мучителем народу побожного білоруського.

“Ми закликаємо тих, хто все ще служить його сатанинській силі, не виконувати злочинні накази, тому що інакше на вас чекає прокляття ваших нащадків в земному житті і пекло в небесному житті”, – йдеться в документі.

У тексті анафеми також говориться, що Лукашенко і його союзники здійснюють «криваві розправи» над мирним населенням в «багатостраждальній Білорусі»: «Це насильство і приниження правопорядку відбувається за підтримки східного сусіда Білорусі, який називає себе “православним” і “старшим братом”, але весь цивілізований світ підтримує боротьбу білоруського народу за свої права».

Відзначимо, Білоруська автокефальна православна церква знаходиться в еміграції з 1944 року. Головний храм – це Кафедральний собор святого Кирила Туровського в Нью-Йорку. У церкви є також прихід в Мінську.

Рада країн Європейського союзу ввела санкції проти чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка і ще 14 білоруських чиновників. Причиною стала фальсифікація результатів виборів і застосування насильства до учасників опозиційних акцій протесту в країні.

Україна ввела санкції проти Білорусі після фальсифікації результатів виборів президента, а також через порушення прав людини в цій країні.

 
 

Джерело: Народна Правда