У Франції почався суд над екс-президентом Ніколя Саркозі

У Франції почався суд над екс-президентом Ніколя Саркозі
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Новини

У суді Парижа, в понеділок, 23 листопада, розпочався процес у справі про корупцію щодо розслідування передбачуваного нелегального фінансування в 2007 році передвиборної кампанії екс-президента Франції Ніколя Саркозі.

Loading...

Так, колишнього главу Франції звинувачують в тому, що він намагався отримати від члена Касаційного суду секретну інформацію, пише ТАСС.

Крім 65-річного Саркозі, звинувачується його адвокат і друг Тьєррі Ерцог, а також колишній генеральний прокурор при Касаційному суді Жильбер Азібер.

За даними звинувачення, екс-президент міг через посередництво свого адвоката отримати від прокурора конфіденційну інформацію: в тому числі, про прослуховування, на яку слідчі поставили його телефони по іншим розслідуванням.

Це, зокрема, справа про нелегальне фінансування Саркозі в 2007 році його виборчої кампанії співвласницею французької косметичної компанії L’Oreal Ліліан Бетанкур.

Правоохоронні органи вважають, що виборчу кампанію колишнього президента Французької Республіки міг фінансувати лідер Лівану Муаммар Каддафі.

Також передбачається, що Жильбер Азібер в обмін на надану Саркозі “допомогу” попросив влаштувати його на вигідну посаду в князівстві Монако.

За статтями, пред’явленим Саркозі, йому може загрожувати до одного мільйона євро штрафу, а також до 10 років обмеження волі. Судовий процес повинен тривати до 10 грудня.

Як ми вже розповідали раніше, Конституційний суд України відкрив провадження у справі про порушення карантину президентом Володимиром Зеленським.

Тим часом, апеляційний суд Києва пояснив своє рішення, яке стосується скасування заочного арешту для екс-президента України Віктора Януковича.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...