В Україні після перегляду нормативів злетять ціни на газ: як переглянуть суми в платіжках

В Україні після перегляду нормативів злетять ціни на газ: як переглянуть суми в платіжках
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 січня в Україні можуть відключити газ усім тим, у кого немає лічильника. У Верховній Раді погоджуються з тим, що поставити прилади обліку фізично до цієї дати не встигнуть, отже, терміни можуть переглянути. Але навіть якщо терміни продовжать, ті українці, які не матимуть приладів обліку, платитимуть за газ за новими нормативами – закон дозволяє в разі відмови встановлювати прилад обліку переводити споживача на граничні норми витрачання.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Видання зазначає, згідно із законом “Про комерційний облік газу”, з 1 січня, якщо не буде лічильника, блакитне паливо повинні відключити. Всього в Україні приладів обліку немає у двох третин сімей. А це близько 7 млн осіб.

Керівник комунальних та енергетичних програм “Опори” Тетяна Бойко впевнена, такої кількості споживачів газ відключати не будуть. У профільному комітеті Ради також говорять, що швидше за все терміни просто перенесуть, наприклад продовжать до липня.

Платити при цьому все одно доведеться більше – якщо ви не встановили лічильник, то вас можуть перевести на граничні нормативи споживання блакитного палива.

Як переглянуть нормативи (з розрахунку на одного зареєстрованого людини):

тільки плита – з 3,28 до 9,8 кубометрів;

тільки плита, але немає центрального гарячого водопостачання – з 5,39 до 18,3 кубометрів;

плита і газовий водонагрівач – з 10,49 до 23,6 кубометрів.

Видання також додає, що кілька днів тому Міністерство енергетики заявило, що нормативи споживання газу в Україні необхідно переглянути. А раніше на сайті Міненерго опублікували проект рішення про підвищення нормативів. На ньому наполягали постачальники газу по всій країні. Наприклад, зараз без гарячої води і з плитою потрібно за одну особу оплачувати 5,39 кубометрів, а по новій пропозиції: з квітня по вересень 7,1 кубометра, з жовтня по березень – 12 кубометрів.

Однак зараз цей проект з сайту відомства вже видалили. Співрозмовники видання кажуть, до тих пір, поки Рада не внесе зміни в закон “Про комерційний облік газу”, нормативи переглядати немає сенсу. За законом вже з 1 січня орієнтовно 7 млн людей залишаться без блакитного палива. Тоді, незалежно від того, який норматив встановить Кабмін, за газ платити не доведеться. При цьому, щоб встановити всім лічильники, знадобиться близько 3 млрд грн. Таких грошей немає ані у постачальників, ані у держави.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні півроку діє державне регулювання цін на соціально значущі товари. Його ввели на період карантину, діє воно до скасування обмежувальних заходів. Незважаючи на це, соціально значимі товари подорожчали і ціни продовжать зростати.

А також, в Україні після скасування карантину різко зменшать розмір субсидії. Зараз, нагадаємо, у формулі враховують 15% від розрахункового заробітку, а за новими правилами буде 20%.

Джерело: Народна Правда