Вчені знайшли спосіб “перемогти” COVID-19 за шість тижнів

Вчені знайшли спосіб “перемогти” COVID-19 за шість тижнів
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Кінець пандемії коронавірусної інфекції може покласти експрес-тестування на COVID-19 75% населення кожні три дні.

Loading...

До такого висновку прийшли дослідники з Гарвардської школи охорони здоров’я і Університету Колорадо в Боулдері передає Business Insider.

“Наш загальний висновок полягає в тому, що, коли мова заходить про охорону здоров’я, краще проводити менш чутливий тест з результатами сьогодні, ніж завтра з більш чутливим тестом”, – стверджує професор інформатики з Університету Колорадо і автор дослідження Даніель Ларремор.

Дослідження показує, що експрес-тести, хоча і менш надійні, можуть дозволити владі покладатися на більш цілеспрямовані заходи, а не тільки на заходи обмеження, за умови, що діяти будуть масово.

“Замість того, щоб говорити всім залишатися вдома, щоб бути впевненими, що якийсь одна хвора людина не поширює захворювання, ми могли б спонукати до перебування вдома тільки заразних людей, зате всі інші могли б продовжувати своє життя”, – зазначає вчений.

Дослідження, засноване на математичному моделюванні, показує, що експрес-тестування 75% населення міста кожні три дні зменшить кількість тих, хто в кінцевому підсумку заразиться на 88% – “досить, щоб привести епідемію до зникнення протягом шести тижнів”.

“Ці швидкі тести є тестами на заразність. Вони надзвичайно ефективно виявляють COVID-19, коли люди заразні”, – резюмували дослідники.

Як ми вже розповідали раніше, імунітет до COVID-19 мають мільйони людей, у яких які раніше не діагностували коронавірусну інфекцію. Ці люди мають захисні Т-клітини, які сформувалися у них від перенесених раніше аналогічних вірусів застуди.

У той же час, в Україні введуть локдаун, якщо інші обмежувальні заходи не допоможуть зупинити зростання захворюваності COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...