Банківську таємницю в Україні можуть скасувати на вимогу МВФ

Банківську таємницю в Україні можуть скасувати на вимогу МВФ
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні можуть скасувати банківську таємницю і передати Державній податковій службі необмежений доступ до інформації про рахунки платників податків.

Цього хоче Міжнародний валютний фонд. Про це йдеться в доповіді про технічну допомогу Україні, передає “Інтерфакс-Україна”.

При цьому Фонд підтримує введення непрямого методу контролю за сплатою податків. Відзначається також, що треба ввести механізм добровільного декларування.

В Україні, нагадаємо, доступ до фінансової інформації платників податків захищає закон про банківську таємницю (ці дані податкова отримує тільки за рішенням суду).

“Це серйозно знижує ефективність непрямого методу, який працює краще за все, покладаючись на масштабний аналіз даних”, – вважають в МВФ.

На думку МВФ, такий підхід дозволить посилити відповідальність платника податків, а в разі введення механізму одноразового добровільного декларування – скористатися ним.

Як повідомлялося раніше, у МВФ з’явився ряд питань до антикорупційної реформи в Україні, які ставлять під загрозу отримання чергового траншу.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив надію, що МВФ дасть позитивний сигнал про підтримку домовленостей між Україною та Європейською Комісією для виплати чергового траншу макрофінансової допомоги в найближчим часом.

 

Джерело: Народна Правда