Державний борг України з початку 2020 року зріс ще на 347 мільярдів гривень або 17% і склав 2,3 трильйонів грн.
Подробиці оприлюднила прес-служба Рахункової палати. Однією з основних причин зростання держборгу стала девальвація гривні.
“У січні-вересні 2020 року загальна обсяг державного та гарантованого державою боргу збільшився на 347 млрд грн, або 17% – до 23 трлн. гривень. Збільшення боргу спричинене в основному девальвацією гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг”, – зазначено в повідомленні відомства.
Голова Рахункової палати Валерій Пацкан зазначив, що витрати на виконання боргових зобов’язань за державними і гарантованим державою боргом, в порівнянні з відповідним періодом попереднього року збільшилися до 433 млрд грн.
Таким чином вони склали 36% проведених в січні-вересні 2020 видатків держбюджету. Це негативно вплинуло і на фінансові можливості для реалізації інших бюджетних програм.
Тільки на обслуговування державного боргу було направлено 13% доходів державного бюджету в 2020 році.
“Низька якість макроекономічного прогнозу привела до недонадходження 76 млрд грн доходів державного бюджету і одночасно зменшення витрат на погашення і обслуговування боргу і деяких витрат на 30 млрд гривень”, – додали в Рахунковій палаті.
Як ми вже розповідали раніше, в Україні можуть скасувати банківську таємницю і передати Державній податковій службі необмежений доступ до інформації про рахунки платників податків.