Коронавірус SARS-CoV-2 швидко мутує: скільки триватиме ефект від вакцини

Коронавірус SARS-CoV-2 швидко мутує: скільки триватиме ефект від вакцини
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

COVID-19 може стати сезонною вірусною інфекцією, адже коронавірус SARS-CoV-2 – це РНК-вірус, який досить швидко мутує, що ускладнює завдання з вакцинацією. При цьому тривалість ефекту вакцини буде не менше року.

Про це в коментарі “РБК-Україна” повідомив лікар-епідеміолог Андрій Александрін.

“Наприклад, від грипу роблять щорічно вакцину для тієї чи іншої півкулі, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я. Можу припустити, що, швидше за все, доведеться робити вакцини на ті штами SARS-CoV-2, які циркулюватимуть. Це буде все ускладнювати”, – допустив епідеміолог.

Також аналогію з вірусом грипу проводить завідувач кафедри епідеміології НМУ ім. Богомольця Ірина Колесникова. Вона також вважає, що для COVID-19 доведеться щорічно змінювати склад вакцини і заново робити щеплення:

“Надії на вакцину, звичайно ж, великі. Ті дослідження, які вже завершені, показують, що вона ефективна. Але більше даних буде, коли будуть щеплені набагато більше людей – ми називаємо це постмаркетинговими дослідженнями. Наприклад, вакцина від грипу досить ефективна, вона захищає від захворювання. А навіть якщо людина захворіла, то сам перебіг набагато легший”.

У свою чергу директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України, доктор біологічних наук Сергій Комісаренко вважає, що мутації, які зараз відбуваються в коронавірусі, грають важливу роль в зв’язуванні вірусу з клітинами-мішенями людини. Проти таких мутацій і буде направлена більшість вакцин:

“Тому я вважаю, і так вважає більшість вчених, що створені зараз вакцини все ж працюватимуть не менше одного року”.

Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України прогнозує , що до 29 листопада в Україні можуть зафіксувати майже 95 тисяч нових випадків COVID-19.

Як повідомлялося раніше, українка з COVID-19 померла через півтори години після того, як її маску з киснем віддали іншій інфікованій, яка перебувала в більш важкому стані.

 

Джерело: Народна Правда