Росія відмовилася підтримати план України щодо Донбасу: що про це відомо

Росія відмовилася підтримати план України щодо Донбасу: що про це відомо
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Росія відмовилася підтримати план України з Донбасу. У той же час, представники РФ на переговорах в Тристоронньої контактній групі вперше підтримали план бойовиків “ЛДНР”.

Loading...

Таку заяву зробила прес-служба української делегації в ТКГ.

Так, про підтримку плану дій, запропонованого бойовиками, заявив російський делегат Олексій Дмитрієвський.

“Українська делегація попросила російську сторону підтвердити цю заяву в письмовому вигляді до завтрашнього засідання ТКГ на загальному рівні. Тепер чекаємо їх відповіді”, – зазначено в повідомленні.

Відзначимо, план сепаратистів щодо Донбасу включає 15 пунктів. Також вони вимагають затвердження цього документа Верховною Радою.

Крім іншого, бойовики вимагають, щоб президент подав проект змін до Конституції для закріплення в ній окремих районів Донецької та Луганської областей, які будуть діяти до 2050 року з особливим самоврядуванням. Вносити зміни до даної статті можна буде без думки місцевого населення, відповідний референдум пропонується провести не раніше 2045 і не пізніше 2049 року.

Також сепаратисти вимагають проведення місцевих виборів до передачі контролю за кордоном з Росією.

Як ми вже розповідали раніше, єдиний план світу для Донбасу може викликати суперечки між Україною і Росією в Тристоронньої контактній групі, тому завдання ОБСЄ – звести в єдине ціле ідеї обох країн.

Раніше, Леонід Кравчук розповів про «план дій» по Донбасу. У запропонованому Україною плані першим пунктом буде припинення війни і відновлення контролю над кордоном.

Джерело: Народна Правда
загрузка...